Перейти на мобільну версію сайту


28.02.2020

З КОРОНАВІРУСОМ ПОВЕЗУТЬ У ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

коронавірусБагато ходить різних чуток та кривих тлумачень щодо найбільшої в світі нині небезпеки, яка прийшла до нас з китайського Уханя – коронавірусу. Ця зараза розповсюдилася вже багатьох країнах і підступилася до наших кордонів.

Невідомим раніше коронавірусом COVID 2019 із грудня минулого року у світі заразилася 81 191 людина, більшість випадків – у Китаї, який був епіцентром поширення хвороби. Від ускладнень коронавірусу померли 2 768 людей, одужали – 30 281 особа.

Останнім часом коронавірус почав різко поширюватися в Європі, особливо в Італії. Уже є перші жертви (11 в Італії та 1 у Франції).

Увечері 20 лютого з Китаю евакуювали 72 українці, яких разом із супроводом розмістили на 14-денну обсервацію (ізоляція та спостереження, у народі – «карантин») у медзакладі МВС у Нових Санжарах Полтавської області. Місцеві мешканці зустріли їх протестами через страх зараження.

Станом на 26 лютого в Україні не зафіксовано жодного випадку коронавірусу. Натомість від грипу впродовж зими померли 48 громадян України, за останній тиждень (17-23 лютого) стало відомо про десять летальних випадків унаслідок грипу.

Чому українці так войовничо сприйняли привезених людей з Китаю зрозуміло і в цьому винен МОЗ. Адже посадовці повинні були адекватно підготуватися до цього. В Україні досить покинутих в лісах військових частин, таборів, які можна було б заздалегідь підготувати під карантинні заходи. Адже в Китаї за 10 діб побудували величезну лікарню на тисячу місць, а ціле міністерство охорони здоров’я не спромоглося нормально справитися із цими десятками.

Та нарешті зачухалися і почали щось робити. У Хмельницькому вирішили, де триматимуть людей з цією хворобою. 

Якщо на Хмельниччині будуть зафіксовані поодинокі випадки захворювання коронавірусом, опорним медичним закладом для боротьби з корона вірусом стане Хмельницька інфекційна лікарня.

Головний лікар цієї лікарні Оксана Піддубна прокоментувала ситуацію, що склалася, так: «Ми провели практичні та теоретичні зайняття з лікарями, докупили необхідний захисний одяг і респіраторні маски, а також пропрацювали різні сценарії виявлення хворих. Зокрема, знаємо як діяти, якщо це буде людина, яка з цим вірусом приїхала з-за кордону. Загалом ми постійно готуємося й до спалахів грипу, лихоманки Еболи та кору. У разі появи інфікованих на коронавірус COVID-19 мають правильно спрацювати медичні працівники на етапі виявлення і транспортування хворих, і вони до таких ситуацій вже готові».

Наразі, Хмельницька інфекційна лікарня зможе ізолювати хворих на коронавірус і надати їм допомогу, якщо будуть зафіксовані лише поодинокі випадки. У медзакладу є 16 спеціальних боксів. Якщо ж кількість хворих буде великою, це питання вже розв’язуватиметься на національному рівні.

Стосовно одноразових масок. Звичайні одноразові маски, які продаються в аптеках, не захистять від коронавірусу. Не потрібно створювати ажіотажу і скуповувати маски за завищеною ціною. Для нього потрібні спеціальні респіраторні маски. Крім того, під час інших хвороб звичайні одноразові маски мають одягати саме інфіковані люди, щоб не розповсюджувати вірус. Їх потрібно кожні дві години міняти, або частіше, якщо вони стають мокрими. Для уникнення захворювання на коронавірус необхідно дотримуватися елементарних правил гігієни. Наприклад, часто мити руки з милом чи обробляти спиртовмісними засобами, провітрювати приміщення, уникати великих скупчень людей.

З першими ознаками захворювання людина повинна найперше звернутися до свого сімейного лікаря. Він має з’ясувати, чи симптоми хвороби збігаються зі симптомами коронавірусу. Якщо лікар побачить загрозу коронавірусу, він викликає екстрену медичну допомогу й пацієнта везуть в інфекційну лікарню.

Та як сімейні лікарі можуть поставити діагноз – коронавірус, якщо у них немає тестів, немає спеціальних захисних костюмів, щоправда по одному якомусь в амбулаторії видали, немає масок. На виялення гриппу теж немає тестів.

У лікарні у підозрюваного беруть аналізи, щоб підтвердити наявність цього вірусу. Але, наразі, причин для паніки навколо коронавірусу у нас немає. Хоча вчора з півночі Італії в місто приїхала жінка з проявами характерними на коронавірус. Як і на чому її повезуть у Хмельницький невідомо.


Теги: коронавірусом COVID 2019 у світі заразилася 81 191 людина

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.