Перейти на мобільну версію сайту


08.11.2019

ТРИ З ДЕВ’ЯТИ, АЛЕ ЕФЕКТИВНІ

госп.радаПитання формування мережі вторинних закладів медичної допомоги з визначенням функції кожного закладу Кам’янець-Подільського (Південного) госпітального округу затверджували 5 листопада представники Кам’янець-Подільської госпітальної ради. Вони мали визначитися, яка кількість закладів охорони здоров’я і в яких населених пунктах буде працювати. 

Перший етап медичної реформи, а це навантаження первинної ланки медицини в контексті декларування співпраці пацієнта і сімейного лікаря, визначив подальшу схему відповідної роботи вторинної ланки. Розширена кількість медичних послуг, які на сьогодні надають лікарі амбулаторій, говорить про те, що нині набагато зручніше співпрацювати з сімейним лікарем, аніж розпорошуватися відвідуванням різних кабінетів. Якщо лікар не може надати вам необхідну фахову послугу, він направляє вас до спеціаліста і далі все йде до свого логічного завершення. Така робота дала поштовх в розмові визначитися із доцільністю існування великої кількості закладів вторинної медицини, якщо левову частку на собі тягнуть сімейні лікарі. Звичайно, звикнути до цього пересічним громадянам вкрай важко, але умови, які вимагають дотримання європейських стандартів, говорять про інше.

Робота первинної ланки медицини зумовила такі обставини, що такої кількості вузькопрофільних лікарів на сьогодні не потрібно, відповідно і кількості робочих місць. Саме тому 5 листопада й обговорювалося питання доречності існування тієї кількості лікарень, які входять у Кам’я­нець-Подільський госпітальний округ. 

Відповідно до медичної реформи, яка має бути завершена до 1 квітня 2020 року, фінансування буде здійснюватися як у первинній, так і вторинній ланці медицини, при цьому гроші мають іти винятково за пацієнтом. Тому потрібно провести повну оптимізацію всіх закладів охорони здоров’я округу, визначаючи доцільність існування кожного з них. Тим паче в умовах проведення децентралізації, коли утримувати і фінансувати той чи інший заклад доведеться виключно з місцевого бюджету без використання жодної копійки з державного бюджету чи співфінансування. У такому разі як керівнику громади, так і головному лікарю потрібно буде думати, яким чином віднайти кошти на виплату заробітної платні та комунальних послуг.

Члени Кам’янець-Подільської госпітальної ради під головуванням головного лікаря Кам’янець-Подільської ЦРЛ Віталія Шевчука та з присутнім на засіданні директором департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яковом Цуглевичем кілька годин поспіль дискутували з цього приводу. Намагалися знайти компромісні рішення, які б задовольнили потреби громадян, враховуючи всі їхні інтереси. Серед озвучених пропозицій за основу взяли звернення головного лікаря Віньковецької районної лікарні Сергія Ковальського. Як і Яків Цуглевич та Віталій Шевчук, він запропонував підтримати збереження тих лікарень, які були погоджені, відповідно до підписаного розпорядження голови Хмельницької ОДА. Відтак з дев’яти лікарень округу має залишитися три. Дві з них першого рівня – це Кам’янець-Подільська ЦРЛ та Дунаєвецька міська лікарня, та одна другого рівня – це Кам’янець-Подільська міська. Рівнева різниця полягає в тому, що перші надаватимуть медичну допомогу в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару або амбулаторних умовах населенню з гострими станами захворювання або з хронічними захворюваннями, що потребують інтенсивного лікування та догляду, з обов’язковою наявністю відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги. А другий рівень матиме за основу в роботі надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та екстреної медичної допомоги населенню у разі виникнення патологічних станів, що загрожують життю, та потерпілим під час надзвичайних ситуацій. До таких послуг у міській лікарні також входитиме робота перинатального центру та міської дитячої поліклініки. За словами Віталія Шевчука, необхідність збереження цих лікарень з урахуванням відповідного коефіцієнту дасть можливість їм не лише вижити, але й збільшити кількість надання послуг. Зважаючи на той факт, що фінансування знову ж таки буде йти за пацієнтом. 

Також однією з пропозицій, яка прозвучала під час обговорення головного питання, було створення міжрайонних профільних відділень у майбутньому. Усе залежатиме від того, як медична реформа запрацює в часі. Саме з такими рішеннями члени госпітальної ради хочуть звернутися до МОЗу.

Слід нагадати, що до складу Кам’янець-Подільської госпітальної ради входять головні лікарі районних та міських лікарень, делеговані представники від об’єднаних територіальних громад, керівники виконавчої гілки влади, лікарі Дунаєвецького, Чемеровецького, Віньковецького, Новоушицького, Кам’янець-Подільського районів та м.Кам’янець-Подільський.


Теги: госпітальна рада

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.