Перейти на мобільну версію сайту


21.02.2020

ШВИДКУ ПЕРЕВЕЛИ У ЕЛЕКТРОННИЙ ФОРМАТ

швидкаВиклик швидкої та виїзд лікаря на Кам’янеччині переводять у електронний формат.

З понеділка медики швидкої допомоги працюють в електронному форматі. Усім 13-ти бригадам видали планшети на які вони отримують виклики з центрального пульта в Хмельницькому.

На перший погляд це чудово і сучасно. Людина викликає швидку, виклик надходить оператору колцентру, який бачить яка бригада вільна і їй він спрямовує виклик до пацієнта.

Та є кілька але… На разі система працює в тестовому режимі і ще погано налагоджена та мало хто звик. Вже, навіть, було кілька прецедентів. Днями був виклик до дитини у якої температура під сорок. Батько телефонував, телефонував, схопив дитину і на власному автомобілі повіз у лікарню…

Отже пацієнт телефонує на 103 і потрапляє в Хмельницький, а там йде заминка. Бо ж оператор не знає Камянецьких адрес і не може чітко спрямувати бригаду за потрібною адресою, доки розпитає куди їхати пройде цінний час. Потім поки пояснить куди їхати – ще час, а може не бути інтернет-покриття. Бо ж інтернет звязком швидка не забезпечена, а лише через мобільні телефони оператора Водафон, мережа якого погано розвинена в нашому місті та районі. Крім того, коли медик заходить у квартиру до хворого і замість того щоб одразу надавати допомогу дістає планшет і починає в нього дивитися і щось там робити. Люди до цього не звикли і бурюються, мовляв замість того аби надавати допомогу медики граються в гаджетах. А він за інструкцією просто заповнює карту виїзду екстренної допомоги, титульний листок. Потім лікар повернається на станцію і всі відомості має перенести на паперовий носій і ще потрібно заповнити інший бік талану – діагноз, тощо. 

За кордоном, доки пацієнта везуть в лікарню, лікар вже через планшет передає туди повну інформацію про нього і його вже там чекають. А у нас поки що єдиної мережі в медицині немає. Зрозуміло, що до цього прагнемо, але не хочеться набивати гудзів на власному лобі, бо ж потім дорого це обходиться. Тому не потрібно було позбавлятися диспетчерів на станціях, хоча б на період становлення нової системи, слід було налагодити інтернет мережу у всій медицині. Згодом напевне так і буде. Перехідний період потрібно пережити і навчитися працювати в нових умовах.

ДО П’ЯНИХ ЗА ГРОШІ
Можливе ще одна новизна, яка стосується виклику карети швидкої допомоги. Він може стати платним. Адже медичні працівники не раз скаржилися на те, що на них нападали.

швидка-1Тому медична спільнота України сподівається на якомога швидше прийняти Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безпеки медичним працівникам і працівникам системи екстреної медичної допомоги, які входять до складу бригади екстреної медичної допомоги під час надання медичної допомоги».

Медики вже давно бояться виїжджати на виклики через небезпеку для їхнього життя. Нещодавно пост відчаю опублікував в соцмережі директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Радій Шевченко. Він повідомив, що 5 лютого, співробітниця швидкої допомоги піддалася насильству з боку того, хто викликав карету до свого дому. На медпрацівницю напала п’яна жінка, яка завдала їй кілька ударів. Після цього лікарю стало погано. У неї запаморочилося в голові, занудило. Її було доставлено у лікарню де поставили діагноз «ЗЧМТ. СГМ. Гематома лівої скроневої області. Виробнича травма», – повідомив він. У нашому місті теж було безліч таких випадків. Водій швидкої потрапив у лікарню після того, як доставив бригаду швидкої на виклик, на медиків нападали собаки та п’яниці.

Саме тому лікарі просять зробити виклик лікарів до людей, які знаходяться в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння платним. Його вартість повинна бути не менше двох тисяч гривень. Інакше це нашестя п’яних викликів не зупинити.


Теги: швидка в електронному форматі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.