Перейти на мобільну версію сайту


01.07.2020

ПІСЛЯ РЕМОНТУ І ПО-НОВОМУ

Про Кам’янець-Подільську центральну районну лікарню можна впевнено сказати, що вона є одним із кращих лікувальних закладів нашого регіону. Тут лікарі активно вдосконалюють можливості надання медичної допомоги пацієнтам. Але як і в будь-якій лікарні візитною карткою завжди є приймальне відділення, або як зараз говорять відділення невідкладної медичної допомоги. 

Саме воно є тією структурою, з якої починається госпіталізація пацієнтів. І від оперативності і злагодженості роботи колективу відділення залежить не тільки нормальне функціонування лікарні, але перш за все, здоров’я і життя пацієнта. Переконатись в цьому газета «Ключ» мала можливість, безпосередньо спостерігаючи за їхньою роботою. А це було вдвічі цікаво і приємно, тому що рік назад тут був зроблений капітальний ремонт. Приміщення повністю модернізоване, оснащене всім необхідним обладнанням. А ще тут працює гарний злагоджений колектив, який насправді любить і вболіває за свою роботу. Про них та про інше ми запитали в в.о. відділення невідкладної медичної допомоги Сотніцької Олени Миколаївни.

– Олено Миколаївно, приймальне відділення можна назвати, не вагаючись, обличчям будь-якої лікарні. Що необхідно для того, щоб воно працювало на повну потужність?

– Все вірно. Починається з реєстрації документів і вже потім пацієнти потрапляють безпосередньо в відділення. Роботу відділення можна поділити на 2 частини. Перша – це робота медсестри, яка реєструє і визначає, куди спрямувати хворого, а друга – саме відділення, де є і медсестра і черговий лікар.

– Медикаментів вистачає?

– Так, на даний момент ми маємо все необхідне. Є апаратура з надання першої невідкладної допомоги. Маємо кардіограф, пульсоксиметр, монітори, кисневий концентрат. Тобто все є. Всього достатньо.

– Олено Миколаївно, одне з завдань приймального відділення – це надання консультацій фахових спеціалістів. Хто ці лікарі у Вас?

– Окрім терапевта в нас є черговий хірург, гінеколог, реаніматолог, анастезіолог, маємо чергову лабараторію, рентгенлабараторію. При необхідності викликаються й інші спеціалісти. Це УЗД, офтальмолог, травматолог, педіатр тощо. Працюємо всі як один злагоджений механізм.

– А скільки людей входить в штат і який ліжковий фонд?

– Нас працює в штатному режимі 15 чоловік. 5 лікарів і 10 чоловік медичного персоналу. 501 ліжок. Чекаємо на повну реалізацію медичної реформи. Тоді хворий, який буде поступати в відділення по швидкій допомозі, не буде відразу направлятися в терапії чи хірургію, абощо. А зможе тут перебувати протягом доби. Його детально обстежать, подивляться, щоб стабілізувався стан, і вже в подальшому його направлять або за характером хвороби до сімейного лікаря або в спеціалізоване відділення.

– Олено Миколаївно, а що ще знаходиться на території відділення?

– Санітарний пропускник, реєстраційна, загальна палата на 4 ліжка, окрема палата на 1 людину з покращеннями і зручностями, самооглядова, маніпуляційна, кабінет лікаря, кабінет старшої медсестри і мала операційна.

– Зараз всі лікарі, особливо Ваше відділення дійсно на передовій. Чи було на початку страшно зіштовхнутися з вірусом, якого до цього ніхто не знав. Тим більше, коли в інтернеті дивишся світлини колег з інших країн?

– Звичайний людський страх трішечки був, але лише перших кілька днів. Потім ми всі звикли. Кожний з нас усвідомлює, яку професію обрав. Зараз у нас чітко відпрацьований механізм. Поступає хворий з температурою, відправляємо одразу на ізоляцію до того моменту, поки не з’ясується характер хвороби. Намагаємося це все робити максимально оперативно.

– Олено Миколаївно, робота лікаря в такому відділенні є доволі специфічною. Бачиш людські долі, є багато різних як сумних так і веселих випадкі. Які з них для вас були найважчими, а які, можливо курйозними?

– Важко бачити, коли в людини зупинка серця, дуже важко. Розуміти, що в людини інфаркт і якими можуть бути наслідки. Звикаєш, звичайно, але завжди залишається осад. Щодо інших випадків, то згадала, як один чоловік, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння думав, що він ковтнув кришку від пляшки. Знаю, що в таких випадках сміятися не можна, але я розуміла, що він цього не робив, хоч вперто наполягав. Кришечки, звісно, не було, але сміялися ми всі потім від душі.

– Ви заговорили про людей, яких привозять нетверезими. Як з ними справлятися?

– Це, напевне, найгірше, що є. Тим більше, що разом з ними можуть знаходитися й діти. Вони нецензурно висловлюються, не визнають, в якому стані знаходяться. Добре, що поліція завжди поруч і вони їх стримують. Є й інші випадки, коли попадають до нас психічно хворі люди. Тоді наші санітари вже працюють і після обстеження ми їх відправляємо в Скаржинці.

– Олено Миколаївно, ви працюєте тут всього три роки. Робота доволі непроста. Ніколи не думали щось змінити?

– Ні, як і всі лікарі, я – фанатик своєї професії. Тим більше, коли працюєш у такому дружньому злагодженому колективі. Ми тут всі, як одна родина. Це дуже допомагає. Особлива подяка нашим медсестрам. Вони дійсно професіонали. Знають, яка ін’єкція необхідна, який тиск, тощо. Все роблять одразу і правильно.

– Медична реформа внесла свої корективи в Вашу роботу. Розвантаженість певна відчутна?

– На початку ні, люди не до кінця розуміли, що можуть вже не звертатися з проблемами до нас, а до сімейного лікаря. Навіть зараз ще приходять до нас. Але, думаю, з часом звикнуть. А от карантин, навпаки, зменшив потік людей і водночас змусив їх бути дисциплінованими. З самого початку ображало те, що не хочуть дотримуватися санітарних карантинних норм. Але, коли вони усвідомили серйозність ситуації, все вирівнялося.

– Олено Миколаївно, в такому новому відділенні є все. Чого б хотілося ще?

– Так, дійсно, в нас є все. Але при можливості, хотілося б трішки штат розширити. Щоб було більше спеціалістів. А так, ми забезпечені всім.

Стосовно роботи відділення коментує головний лікар Кам’янець-Подільської ЦРЛ Віталій Шевчук:
– Потреба в ремонті цього відділення була давно. Ми порахували, скільки необхідно для цього коштів. Хотіли зробити ремонт на найвищому рівні. Рік назад нам виділили майже 500 тис. грн, і ми зробили те, що хотіли. На сьогодні маємо відділення, яке є одним з найкращих в області. Ми провели низку оптимізації тут і лікарі і пацієнти задоволені, а це головне.
Ми знали, що працюємо на перспективу втілення медичної реформи в життя. Усвідомлювали всі етапи, які нам пройдеться пройти під час цього. З 1 квітня другий етап реформи стартував, і мені та колективу, в якому я працюю приємно, що ми самодостатні, всім забезпечені і абсолютно незалежні. Будемо працювати в такому напрямку і надалі. Єдине, що б ще хотілося мати власну комп’ютерну томографію.

Від себе: Під час спілкування з працівниками відділення, спостерігала за їх роботою. Перша жінка, яка прийшла на прийом, мала травму, яка потребувала хірургічного втручання. По-перше, вона думала, що помилилася відділенням. Після ремонту, дійсно воно повністю змінилося. По–друге, вона ще не встигла озвучити те, що її турбує, як біля неї стояв хірург. Потім були люди похилого віку, яких оглядали як Олена Миколаївна, так і фахові лікарі. І це, дійсно, було оперативно і кваліфіковано.

Теги: приймальне відділення, ЦРЛ, Віталій Шевчук, невідкладна допомога, Олена Сотніцька

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.