Перейти на мобільну версію сайту


21.02.2020

ОПЕРАЦІЇ ТЕПЕР ПЛАТНІ, АЛЕ З КИШЕНІ МОЗ

операціїЗ квітня цього року на вторинці запрацюють тарифіковані медпослуги.

Кабмін прийняв постанову про реалізацію програми державних гарантій з пакетом медичних послуг та тарифами. Відповідне рішення було прийнято на черговому засіданні Кабінету міністрів України 5 лютого. 

По коментар, як планується реалізовуватися програма державних гарантій ми звернулися до начальника управління охорони здоровя Юрія Пливанюка: «Порядок реалізації програми медрагантій (ПМГ) застосовуватиметься Національною службою здоров’я України (НСЗУ) для первинної меддопомоги – з дня набуття чинності цією постановою до 31 грудня 2020 року для екстреної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної меддопомоги, медреабілітації, педіатричної медичної допомоги (дітям до 16 років), медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами – з 1 квітня 2020 року до 31 грудня 2020 року.

Крім того, передбачається, що порядок реалізації ПМГ для реімбурсації лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету II типу (крім інсулінів) застосовуватиметься з дня набрання чинності цією постановою до 31 грудня 2020 року.

Згідно з проєктом постанови тариф на медичні послуги, які надаватимуться в рамках програми медичних гарантій (ПМГ) у 2020 році, не включає вартість лікарських засобів, медичних виробів і витратних матеріалів, які забезпечуються в централізованому порядку за рахунок інших програм державного бюджету.

Згідно з проєктом постанови, базова ставка за проліковані випадки в пакетах «Хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах» і «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій» становитиме 4 563,64 грн за один випадок. Тариф на медпослуги з проведення гістероскопії без ендоскопічної маніпуляції становитиме 1 965,6 грн, тариф із надання медичної допомоги у разі гострого мозкового інсульту в стаціонарних умовах (ставка на пролікований випадок) – 19 332,31 грн, тариф із надання медичної допомоги у разі гострого інфаркту міокарда в стаціонарних умовах (ставка на пролікований випадок) – 16 001,43 грн.

Крім того, відповідно до проекту постанови, тариф на пологи становитиме 8 136,03 грн, тариф із надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках (залежно від складності медпослуги) – від 26 087,72 грн до 98 533,82 грн».

– Юріє Васильовичу, а з цього року ставки на послуги первинної медичної допомоги збільшилися?

Так, вони постійно переглядаються. Капітаційну ставку на послуги первинної медичної допомоги (ПМД) за обслуговування пацієнтів, які уклали декларацію з сімейним лікарем, у 2020 році визначено на рівні 600,48 грн на рік, а була 370 грн. При формуванні тарифу за послуги ПМП враховуватимуть коефіцієнти залежно від вікових груп пацієнтів: від 0 до 5 років – 2,465, від 6 до 17 років – 1,356, від 18 до 39 років – 0,616, від 40 до 64 років – 0,739 і більше 65 років – 1,232.

– А чи плануються заходи направлені на стратегію здоров’я нації?

– Так, нещодавно міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька окреслила подальшій план медичної реформи, терміни та основні напрямки роботи у 2020-2024 роках. Міністерство охорони здоров’я працює над Національною стратегією здоров’я нації – 2030.

Сьогодні в МОЗі України працює 8 міжвідомчих груп, які розробляють стратегії на 5-7 років, яких до вересня 2019 року не було.

Національна стратегія здоров’я нації – це цілі cталого розвитку, тобто орієнтири, яких потрібно досягнути до 2030 року за допомогою кільканадцяти стратегій, що розробляються або планують розробити в МОЗ. Декілька стратегій вже було ухвалено Урядом:
• Стратегія розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яких можна запобігти проведенням імунопрофілактики на період до 2022 року.
• Стратегія забезпечення біологічної безпеки та біологічного захисту за принципом «Єдине здоров’я» на період до 2025 року та план заходів її реалізації.
• Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року.
• Державну стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню.
• План заходів щодо зниження рівня опромінення населення радоном та продуктами його розпаду, мінімізації довгострокових ризиків від поширення радону в житлових і нежитлових будівлях, на робочих місцях на 2020-2024 роки.

Теги: тарифіковані медпослуги

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.