Перейти на мобільну версію сайту


25.10.2019

ОДНОГОЛОСНО ДЕВ’ЯТЬ ЗА КУЗНЯК

кузняк22 жовтня пройшло засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади керівника КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги».

На конкурс зголосилося четверо претендентів: сімейні лікарі Валентина Рощук та Тетяна Кузняк, менеджер перинатального центру Павло Павленко та заступник головного лікаря КНП «ЦПМСД» Анна Ліщишина. Їх проекти оцінювало дев’ять членів комісії на чолі із заступником міського голови Василем Сукачем, заступником голови, головним лікарем ПП «Грааль життя» Олегом Довганем, секретарем комісії, юристом управління охорони здоров’я Ольгою Лярго та членами комісії Ігорем Рогожею, Оксаною Метельською, Інною Гайсенюк, Світланою Гайченя, Валентиною Білюк, Наталією Боршуляк-Пастух.

Майже всі претенденти замість того, щоб показати свій план дій, провели аналіз роботи, розповіли про структуру закладу, будівництво амбулаторій, фінансування тощо. Зі структурою закладу знайомі навіть ліниві, жоден керівник не може побудувати амбулаторію, адже це може профінансувати або держава, або міський бюджет, або подарувати благодійник, як то зробили свого часу Олександр Конюшенко та Олександр Кондратов.

Комп’ютерізація та програмне забезпечення, що збиралися розвивати претенденти, теж забезпечені державним фінансуванням. Щодо питання фінансування закладу, то це й без того робить Національна служба здоров’я. Навіть були такі, хто виступав за залучення на роботу молодих лікарів, які, з часом, змогли б замінити пенсіонерів, до речі, які складають левову частину усього персоналу. Також планували дати їм достойну зарплату і підйомні, навіть з наданням квартир. Проте про джерела фінансування таких ідей не повідомлялося, а дехто навіть розповідав, що гроші можна взяти з тих, які йдуть за пацієнтом. Також були декларації про охоплення лікарів різними видами навчання, участі у конференціях та семінарах. Хоча досі лікарі за власні гроші їздили на ці заходи. Крім того, навіть не використовуються такі заходи, що проводить Асоціацію лікарів міста в нашому місті.

Олега Довганя зацікавило питання співпраці і конкуренції зі вторинним рівнем надання медичної допомоги. Але й багато інших питань, які окрім нього майже ніхто не задавав конкурсантам. Зрозуміло, що ковдру лише на себе не можна перетягувати і роздувати штати залученням вузьких спеціалістів на роботу в первинку. Можливо, краще ці послуги замовити на вторинці, аби була не конкуренція, а співпраця. Тоді і пацієнти виграли б. Бо ж вузьким спеціалістам довелося забезпечити робоче місце, яке зазвичай тягне на сотні тисяч гривень.

І слава Богу, що не повірили останній конкурсантці пані Ліщишиній, яка стверджувала про високу укомплектованість матеріально-технічної бази. Дивно, чому вона досі так добре не укомплектовувала, будучи при керівництві «Центру». За такими як вона вже давно небо в клітинку плаче, а не участь у конкурсі на вакансію директора «ЦПМСД». Адже депутатська комісія, яку було створено для перевірки діяльності «ПМСД», знайшла серйозні фінансові порушення у роботі Центру. Зокрема, нарахування працівникам заробітної плати, яку робила не бухгалтер, а економіст. Окрім того, штат «ЦПМСД» дуже роздутий – 36 відповідальних робочих конячок утримують цілу паразитуючу армію, з величезною для нашого міста заробітною платою. І замість того, щоб насправді укомплектовувати амбулаторії необхідним обладнанням для зручності пацієнтів і лікарів, їм купувалися драбини, мікрохвильвки, кулери тощо. Все що й самим вдома керівництву може згодитися і легко відмити гроші. А на рахунку в «ПМСД» зависло на сьогодні 9 млн грн, які чомусь не використовуються за потребами, чомусь за літо не проведено ані поточних, ані капітальних ремонтів амбулаторій, не скрізь є меблі, неукомплектовані сумки лікарів та різне дрібне медичне приладдя.

Депутатська комісія, яка працювала в ЦПМСД встановила, що «… між зведеною відомістю нарахування заробітної по КНП «ЦПМСД» та зведеною відомістю нарахування заробітної працівникам наявні розбіжності, а саме по загальній сумі нарахування заробітної платі. Заробітна плата ведеться в неспеціалізованому програмному забезпеченні. Дані звіту з ЄСВ не співпадають з відомістю нарахування заробітної плати.

Також незрозуміло, за якими критеріями визначається розмір щомісячних премій працівникам. Заробітна плата секретаря вища заробітної плати лікаря ЗПСМ вищої категорії та головного бухгалтера. Відомості, які внесені в головну книгу, відповідно до меморіального ордеру №5 в червні 2018 р. не співпадають, різниця становить – 20981,54 грн. Враховуючи численні розбіжності, можна зробити висновок, що дані подані для перевірки підлягають сумніву».

Серед численних фахових питань, які ставив претендентам Олег Анатолійович, було питання до всіх: «Чому саме вас ми маємо обрати претендентом на посаду керівника?» і «Чому ми, пасажири вашого літака, маємо вам довірити своє життя?». Напевне, відповідь Тетяни Іванівни найбільше всім сподобалася: «Я знаю роботу і маю досвід», що всі дев’ять членів конкурсної комісії одноголосно були за неї. Решта конкурсантів отримало «нуль» голосів. Тепер має міський голова після співбесіди з переможницею конкурсу Тетяною Кузняк сказати своє добро. А вже потім Тетяна Іванівна мусить залучити команду чесних фахівців, які не будуть ставити їй палиці в колеса.

Теги: засідання конкурсної комісії, керівник КНП «ЦПМСД»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.