Перейти на мобільну версію сайту


28.08.2020

ОДНЕ З НАЙКРАЩИХ

Відділення травматології Кам’янець-Подільської центральної районної лікарні можна назвати чи не одним з найкращих у Хмельницькій області. Мова не лише про лікарів і про медичний персонал, який тут працює, але й про наповненість відділення обладнанням, на якому вони працюють.

1547159256_kampod-centr-rayon-likarnya.jpgУвесь колектив дуже дружний, переважно молодий, завзятий до всього, за що береться, і в ньому абсолютно відсутня ієрархія. Впродовж року вони неодноразово їздили на різні навчання і на семінари, які проводяться як в Україні, так і далеко за її межами. Це США, Австрія, Швейцарія, Німеччина, країни Прибалтики. Цього року планувалася ще й поїздка в Великобританію, але через карантин поїздку довелося відтермінувати. Також всі лікарі постійно навчаються і мають сертифікати від всесвітньої організації АО Травма. Там вони отримують як теоретичні, так і практичні знання. Отримавши базові навички, багато хто з них пройшли і спеціальні майстер-класи. Тому що, як сказав один із провідних лікарів відділення ортопед-травматолог Володимир Гузак: «Лікар перестає бути лікарем, коли перестає вчитися». За таким принципом працюють всі лікарі цього відділення.

Про штат. Відділення має 25 ліжок. У ньому працює 5 травматологів, включно з завідувачем відділення, з них - один лікар-нейрохірург і один дитячий травматолог. Загалом 6 чоловік і їх повністю вистачає, враховуючи те, що на сьогодні нічних чергувань немає. Усі лікарі травматологи займаються лікуванням всієї скелетної травми. Є певна профільність у роботі кожного з них. Дитячий лікар-ортопед надає ортопедо-травматологічну допомогу маленьким пацієнтам з 0 до 18 років. Адже багато травм опорно-рухової системи є вродженими. У відділенні проводиться ендопротезування плечового, ліктьового, кульшового та колінного суглобів. Цим безпосередньо займається Володимир Гузак. Лікарі ортопеди-травматологи відділення виконують як стандартні оперативні втручання, так і втручання із застосуванням інноваційних методів пацієнтам із захворюваннями та наслідками травм опорно-рухового апарату. Адже тут надається великий спектр травматологічної допомоги, який відомий медицині. Про специфіку роботи газеті «Ключ» розказав Володимир Гузак.

– Володимире Дмитровичу, які найскладніші випадки у Вас та у Ваших колег трапляються і як проходить потім період лікування?
- Найскладніші це, звичайно ті, які поступають з множинною травмою. Коли пошкоджено декілька ділянок скелета, є травми внутрішніх органів у поєднанні з черепно-мозковою травмою. Це насправді дуже важко. А от якщо говорити
суто про скелетну систему, то це переломи кісток тазу. Для їх лікування в нашому відділенні використовуються тільки найсучасніші методи та обладнання європейських виробників. Те саме стосується імплантів. Вони нам надходять як з Європи, так і з США. Взагалі сучасна травматологія має у своєму розпорядженні широкий спектр відновлювальних методик і процедур, що дозволяють знеболити ушкоджену область, поліпшити живлення суглобів і навколишніх їхніх м’яких тканин, запустити регенеративні процеси, повернути нормальну суглобну рухливість. Для відновлення функцій опорно-рухового апарату фахівці використовують як консервативну терапію, так і оперативні процедури. До класичного лікування відносять, наприклад, медикаментозні блокади. В уражену область уводяться знеболюючі засоби, гіалуронова кислота й інші препарати, що поліпшують живлення клітин. Тобто в нашій роботі ми намагаємося використовувати все, аби якісно і вчасно надати допомогу.

– Працювати на сучасному обладнані неможливо, якщо немає практики. А її можна отримати переважно за кордоном. Як часто ви їздите на навчання і що воно вам дає?
– Ніхто з нас ніколи не відмовляється від поїздок за кордон. По мірі можливості їздимо всі. Багато досвіду і багато цікавого. Якщо в пострадянських країнах медицина ще все таки розвивається повільніше, то в таких як Австрія, Швейцарія, Німеччина є дійсно чому повчитися. Це шалений досвід, який ми впроваджуємо на практиці тут у нас. Ось, до прикладу, за період роботи головним лікарем Віталія Шевчука ми почали оперувати таз. Це доволі складна операція, але зараз ми її робимо в відділенні без проблем. Покращили ендопротезування, адже збільшилася кількість хворих з колінними та кульшовими суглобами. Якщо в минулому це було 70 чоловік, то цього року їх вже 100. Почали робити ревізійне, тобто складне ендопротезуваня. Робимо досить вдало оперування внутрішньо-суглобових, уламкових переломів. Це коли поверхню потрібно збирати як пазл. Такі операції у нас проводять якісно і професійно.

– Володимире Дмитровичу, а як проходить період реабілітації пацієнтів після операцій?
– Реабілітолог у нас є. Він приходить і вчить заново ходити, рухатися. Це, насамперед найбільше потребують люди похилого віку. Але цей напрямок нашої роботи, звичайно хотілося б покращити. Тут є над чим нам в подальшому працювати. Можливо, можна було би і ціле повноцінне потужне відділення відкрити. Але на все це необхідно мати чималі кошти. Тим більше зараз, коли проходить реформування в медичній галузі і ми поступово переходимо на інший рівень надання послуг і фінансування. На жаль, на державному рівні останнього не вистачає ні на медикаменти, ні на обладнання. Вірю, що з часом все налагодиться. А поки що маємо де і на чому працювати. Маємо повністю зроблений капітальний ремонт відділення сучасного зразка. У цьому велика заслуга керівника закладу Віталія Шевчука, який не просто лікар, а, насамперед, гарний адміністратор та господарник. Він завжди у всьому допомагає, особливо, коли виникають якісь конфліктні моменти. Люди ж різні бувають.

– І на завершення. Пане Володимире, якою на Вашу думку має бути якісна медицина?
– По-перше вона має бути оперативною. Мається на увазі не хірургічне втручання, а те, яке надається вчасно і швидко. По-друге, має бути повний спектр усіх діагностичних засобів. По третє- це матеріально-технічне забезпечення. Мають бути створені належні умови як для пацієнтів, так і для лікарів і медперсоналу. Ну, і звісно сучасне обладнання і практичні навички в його використанні.

Теги: травматологія, ЦРЛ, Володимир Гузак

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.