Перейти на мобільну версію сайту


20.03.2020

КАРАНТИН ВІДПРАВИВ НА КАНІКУЛИ НЕ ЛИШЕ ШКОЛЯРІВ

карантин-3Станом на ранок 18 березня 2020 року в Україні було лабораторно підтверджено 14 випадків COVID-19, з них 2 летальних.

Протягом дня 18 березня до Центру громадського здоров’я надійшла 41 підозра на COVID-19 (Вінницька, 3, Дніпропетровська 5, Донецька 3, Закарпатська 3, Івано- Франківська 3, Київ 14, Миколаївська 1, Рівненська 2, Сумська 2, Тернопільська 2, Херсонська 1, Черкаська 1, Чернівецька 1). Всього з початку 2020 року надійшло 181 повідомлення про підозру на COVID-19, 14 випадків підтверджено лабораторно, Чернівецька область – 10 (1 летальний), Київська область – 3, Житомирська 1 (1 летальний). 

Влада всіх рівнів робить все можливе аби припинити цю чуму. В державі оголосили загальнодержавний карантин, який потягне за собою економічний спад в усіх сферах життєдіяльності людини. Уряд робить все можливе аби хоч якось захистити українців на законодавчому рівні, але суцільну готовність до зустрічі з цією небезпечною пандемією показати поки що не можуть. Проте, деякі позиції будуть закриті, щоб люди потім могли легше оговтатися від цього злоклятого коронавірусу.

ПОДАТКИ
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розробляє пакет антикризових заходів для підтримки бізнесу в період негативного впливу коронавірусу.

Про це заявив глава комітету Данило Гетманцев.

– Ми розробили два законопроекти про допомогу бізнесу. Вони ще не в остаточній редакції, але ми вже маємо якесь бачення. Законопроекти розглянуть на позачерговому засіданні Верховної Ради, – зазначив пан Гетманцев.

Наразі депутати підготували серед іншого такі пропозиції:

• звільнити від будь-якої відповідальності за порушення податкового законодавства терміном на 2 міс. Цей термін може бути продовжений;

• звільнити від сплати єдиного соціального внеску всіх самозайнятих осіб терміном на 2 міс.;

• заборонити проведення податкових перевірок до 1 липня 2020 року;

• дозволити подавати декларації фізичним особам – підприємцям до 1 липня 2020 року;

• звільнити від сплати земельного податку, якщо земля використовується для підприємницької діяльності, до 31 травня;

• звільнити від сплати податку на (комерційну) нерухомість до 31 травня 2020 року;

• звільнити від сплати податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з простоєм підприємств через карантин.

За словами Гетманцева, є пропозиція запровадити заходи, які не стосуються податків, але їх спочатку треба обговорити з комітетом ВР з питань економічного розвитку. Серед них – комерційну плату за орендну нерухомісті і обладнання нараховувати без урахування прибутку орендодавця.

РОЗВАГИ, ПЕРЕСУВАННЯ, ПОДАТКИ
Кабінет міністрів заборонив закладам культури, торговельно-розважальним центрам, ресторанам, фітнес-центрам та іншим закладам сфери харчування, розваг і послуг приймати відвідувачів з опівночі 17 березня. Винятком лишається приготування їжі для доставки додому.

Міністерство інфраструктури заборонило міжміське та міжобласне сполучення і роботу метрополітенів.

Міські первезення можуть здійснюватися у режимі до 10 осіб у маршрутних таксі і таксі і до 20 осіб у тролейбусах, автобусах, вагонах трамваїв.

Серед інших вимог Зеленського:

• Міністерству фінансів – провести переговори з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними партнерами про надання Україні фінансової підтримки для подолання наслідків епідемії.

• Національному банку, Міністерству фінансів, державним і комерційним банкам – розробити «програму кредитних канікул для малого і середнього бізнесу, а також концепцію податкових змін». Пенсіонерам із пенсією менше за 5 тисяч гривень президент пропонує виділити доплату в розмірі однієї тисячі.

• В областях, де виявили випадки захворювання на COVID-19, запровадити режим надзвичайної ситуації з 17 березня.

• Міністерство охорони здоров’я має заборонити проведення планових операцій, окрім термінових та невідкладних. У нашому місті управління охорони здоров’я вже виконало цю заборону. Також від лікарень вимагається «максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у важких станах.

• Заборонити масові заходи за участі більше 10 осіб.

• Обмежити експорт продуктів харчування за визначеним урядом переліком.

• Міністерствам, головам ОДА, місцевого самоврядування забезпечити «безперебійну роботу продуктових магазинів, магазинів побутових товарів, АЗС, аптек, банківських установ, страхових компаній, усіх підприємств критичної інфраструктури, державної так комунальної власності та вантажного транспорту, а також усіх органів державної влади, закладів охорони здоров’я та правоохоронних органів. У нашому місті влада вже потурбувалася про це.

карантин-2ВІЗИ
На тлі поширення коронавіруса та введення карантинних заходів, зокрема закриття кордонів, в Україні тимчасово припинили видавати візи.

Відповідна заборона почала діяти ще з п'ятниці, 14 березня.

– У зв'язку з оголошенням в Україні карантину, метою якого є попередження поширення COVID-19, консульські закордонні установи, консульські відділи в міжнародних пунктах пропуску та Департамент консульської служби МЗС України тимчасово припиняють ведення прийому громадян і видачу віз з 14 березня 2020 року, – йдеться в повідомленні.

ПЕНСІЇ І КОМУНАЛКА
У Міністерстві соціальної політики розповіли, як в умовах карантину в Україні, будуть забезпечуватися виплати пенсій, соціальних допомог, а також субсидій на комуналку.

За словами заступника міністра соціальної політики Віталія Музиченко, вживаються всі необхідні заходи для забезпечення виплати і доставки пенсій і соціальних посібників, а також житлових субсидій на період карантину в плановому режимі.

– Майже третина одержувачів пенсій та соціальних допомог, особливо маломобільних категорій, одержує їх через «Укрпошту», зокрема, шляхом доставки безпосередньо додому. Зараз такі виплати здійснюються у відповідності з визначеними графіками. «Укрпошта» працює в звичайному режимі», – заявив Віталій Музиченко.

Також, за його словами, рівень оплати за житлово-комунальні послуги та наявність (або відсутність) заборгованості не впливає на право отримання українцями призначених субсидій протягом строку їх отримання до завершення поточного опалювального періоду.

Віталій Музиченко додав, що наявність простроченої (більше двох місяців) заборгованості впливає на право отримання субсидії на наступний період, що буде визначатися, починаючи з травня поточного року. Таким чином важливо, щоб у травні цього року у одержувачів пільг та субсидій відсутня заборгованість, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень).

ОДРУЖИТИСЯ І ПОМЕРТИ…
Одружитись у період карантину зможуть лише ті, хто подав заявки до органів реєстрації актів цивільного стану до 13 березня.

З метою недопущення поширення коронавірусу COVID-19 та на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», якою з 12 березня до 03 квітня 2020 року встановлено карантин, прийом громадян у відділах державної реєстрації актів цивільного стану обмежено на зазначений період.

Безпосередній прийом громадян здійснюватиметься виключно з питань державної реєстрації народження, смерті та видачі архівних документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, необхідних для підтвердження при підзахороненні, а також державної реєстрації шлюбу (на підставі заяв, поданих до 13.03.2020). Державна реєстрація розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя, яке не має дітей, призначена на вказаний період, проводитиметься на загальних підставах.

Наголошується, що відповідно до наказу Міністерства юстиції України №1187/5 від 09.07.2015 «Про запровадження пілотного проекту щодо подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет» громадянам надано можливість отримати консультацію або подати документи, необхідні для державної реєстрації актів цивільного стану, онлайн за допомогою веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Теги: карантин не тільки для школярів

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.