Перейти на мобільну версію сайту


17.01.2020

ГРИП У ДОРОЗІ

грипУ школах щодня проводять моніторинг ситуації щодо захворюваності на грип. За інформацією начальника міського управління освіти і науки Сергія Мельника, станом на сьогодні кількість хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції у школах міста становить 4,9%. Тобто на десять тисяч учнів – 501 дитина. До епідпорогу (25%) – далеко, тож ситуація, наразі, стабільна.

Однак це не означає, що потрібно зневажливо ставитися до свого здоров’я як дітям, так і дорослим. Вберегтися від грипу можна вакцинацією. Або, як мінімум, необхідно дотримуватися елементарних правил гігієни: мити руки, провітрювати приміщення, не перебувати довго в місцях масового скупчення людей. При перших проявах хвороби – негайно звернутися до лікаря.

Як відрізнити симптоми грипу від ГРВІ.
У Центрі громадського здоров'я МОЗ пояснили, як розпізнати симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ) та грипу. На що варто першочергово звернути увагу, та як відрізнити стани захворювання.
ПОЧАТОК ХВОРОБИ
Для ГРВІ характерний поступовий початок, який триватиме впродовж кількох днів, відчуватиметься слабкість або невисока температура. Тим часом симптоми грипу розвиваються різко, з'являється висока температура, болять очі, відчувається ломота у м'язах чи озноб. Хворий зазвичай може визначити, коли саме почалася хвороба.

ТЕМПЕРАТУРА
Під час ГРВІ температура зазвичай залишається на рівні 37-37,5 градусів. А от під час грипу хворий страждає від високої температури – 38 градусів і вище, й цей симптом проявляється з самого початку хвороби.

ПРОЯВИ ІНТОКСИКАЦІЇ
Хворий на ГРВІ найчастіше відчуває слабкість та «розбитість». Грип з самого початку проявляє себе ломотою, ознобом, головним та м'язовим болем.

НЕЖИТЬ
ГРВІ часто починається з нежитю. А от для грипу він нехарактерний, хоча може виникнути на 2-3 день хвороби.

КАШЕЛЬ
Під час ГРВІ кашель не дуже виражений, може виникнути разом з болем у горлі. Тим часом для грипу характерна ознака, внаслідок кашлю може виникати біль в грудині.

БІЛЬ У ГОРЛІ
Хворий на ГРВІ часто може відчувати такий біль, він має виражений характер. Під час грипу горло зазвичай не болить, але біль може з'явитися на 3-4 день.

ДИСКОМФОРТ В ОЧАХ
Відчуття «піску» в очах може виникнути внаслідок аденовірусної інфекції, за інших ГРВІ – нехарактерний симптом. Своєю чергою хворий на грип страждає від почервоніння очей та світлобоязні, можуть сльозитися очі.

ЗАДИШКА, ВІДЧУТТЯ НЕСТАЧІ ПОВІТРЯ
Під час ГРВІ людина може відчувати потребу повноцінно дихати, що пов'язано із закладеністю носа. Під час грипу задишка може виникнути через дихальну недостатність, тоді потрібно обов'язково звернутися до лікаря.

Якщо ви захворіли, то треба звернути увагу на наступне.

Під час ГРВІ із легкими симптомами необхідно перейти на постільний режим й пити достатню кількість води 3-5 днів. Організм може впоратись із вірусом сам. Грип або ГРВІ з тяжкими симптомами лікують противірусними та проводять симптоматичну терапію. Але лікування після огляду призначає лікар, а не аптекар.

Препарати проти болю у горлі чи для полегшення кашлю можуть ненадовго полегшити стан хворого, але доказової ефективності у лікуванні цих симптомів вони не мають. Також під час хвороби дорослим температуру потрібно знижувати лише, коли її межа більше 38,5 градусів. В такому випадку краще використовувати парацетамол чи ібупрофен і не перевищувати дозу.

Вірусні інфекції не лікують антибіотиками. Їх виписують, коли збудником захворювання є бактерії, при бронхіті чи пневмонії. Такі препарати призначають лише після аналізу крові та обстеження у лікаря.

Якщо з'явились задишка, висипи на шкірі, кровохаркання, синюшний відтінок шкіри, блювання та діарея, біль в грудях, зниження тиску, сповільнений пульс, аритмія, порушення свідомості чи судоми, треба негайно телефонувати на 103.


Теги: захворюваність на грип

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.