Перейти на мобільну версію сайту


06.12.2019

ДВАНАДЦЯТА, АЛЕ НЕ ОСТАННЯ

амбулаторія4 грудня в с.Вихватнівці Китайгородської ОТГ була відкрита сучасна амбулаторія загальної практики – сімейної медицини. Це вже третій медичний заклад такого типу, який побудований на території Кам’янець-Подільського району в рамках державної програми «Доступна медицина» з дванадцяти в області.

З нагоди відкриття завітали голова Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитро Габінет, заступник директора департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Тетяна Косовська, голова Китайгородської ОТГ Юрій Безродний, голова районної ради Віктор Кривак, представники керівних органів району.

Будівництво амбулаторії тривало більше року. І на сьогодні абсолютно нова будівля з сучасним медичним та комп’технічним обладнанням, меблями буде обслуговувати понад 4000 громадян з 13 населених пунктів громади. Це Вихватнівці, Демшин, Рогізна, Колодіївка, Дерев’яни, Калачківці, Субіч, Броварі, Гелетина, Привітне, Ленівка, Китайгород та Патринці. Серед медичних працівників тут буде не лише сімейний лікар, але й лікар-педіатр.

Звертаючись до присутніх під час відкриття голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет наголосив на необхідності і важливості появи таких закладів охорони здоров’я в контексті проведення реформування галузі медицини в цілому, особливо в сільській місцевості. Отримуючи необхідне фінансування, амбулаторія матиме можливість надавати якісні медичні послуги в рамках проекту «Доступна медицина», адже він передбачає зручність і максимальну наближеність лікаря до пацієнта.

За словами як сільського голови Юрія Безродного так і місцевих жителів, ця подія для них є дійсно дуже значимою, адже на території громади ще ніколи не було схожих медичних закладів. Враховуючи закриття ФАПів, людям доводилося за обстеженням і консультацією їздити в Центральну районну лікарню. Тепер всі послуги тут будуть надаватися централізовано.

Серед медичного обладнання, яке буде використовуватися в наданні послуг, є електрокардіограф, гематологічний аналізатор, експрес-тести на тропонін, вірусні гепатити В і С, ВІЛ-СНІД та вагітність, отоофтальмоскопи, пульсоксиметри, піксометри для проведення аналізів, глюкометри. Незабаром тут запрацює і телемедицина, адже закуплено комплект телемедичного обладнання, відповідну комп’ютерну техніку та завершуються роботи з прокладання оптоволоконного кабелю для доступу до швидкісного інтернету. Загальна кошторисна вартість об’єкта склала 8 млн 206 491 грн, з яких 820 тис. 649 грн – співфінансування з місцевого бюджету.

Для оперативного обслуговування громадян також цього дня було вручено ключі сімейним лікарям від автомобіля «Renault Duster», 2018 року випуску, загальна вартість якого складає 782 тис. 820 грн.

Головним розпорядником коштів виступило управління регіонального розвитку та будівництва ОДА, замовником будівництва – ДП «Хмельницька обласна служба єдиного замовника», підрядником – МПП «Гермес С».


Теги: с.Вихватнівці Китайгородської ОТГ, відкриття амбулаторії

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.