Перейти на мобільну версію сайту


13.12.2013

ЗВІТУВАЛИ АРХЕОЛОГИ

10 грудня під час прес-конференції, яка відбулася в НІАЗ «Кам’янець», було підведено підсумки польового сезону 2013 року ДП «Подільська археологія» ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» інституту археології НАН України.
Як зазначили представники Кам’янець-Подільської постійнодіючої експедиції, за два роки діяльності на території міста були проведенні археологічні дослідження на шести ділянках об’єктів археологи.jpgвідбудови на вулицях Францисканській, Довгій, Кузнечній, Поштовий спуск, площах Вірменський та Польський ринок; було виявлено рештки фундаментів втраченої історичної забудови та значну кількість археологічних знахідок. Значимим для дослідження ранньої історії міста стало виявлення найдавніших фортифікаційних споруд ХІІ-ХІІІ століть. Там же простежено потужний культурний шар давньоруського часу.
Наразі, за словами директора НІАЗ «Кам’янець» Василя Фенцура, у фонд НІАЗу передано 793 знахідки, серед яких є керамічні вироби, крем’яні та кам’яні знаряддя трипільської культури; посуд, зброя і прикраси давньоруського часу; господарські речі, монети, ювелірні вироби середньовіччя. Ще однією сенсацією стало відкриття експедицією в жовтні-листопаді 2013 року залишків житла Трипільської культури на ділянці за адресою площа Польський ринок, 3/2,  яке, за попередніми висновками, може бути найдавнішою спорудою на території міста.
За розпорядженням міського голови археологи Петро Болтанюк та Валерій Мегей отримали грамоти від виконкому міської ради. Детальніше про археологічні дослідження читайте в наступному номері газети «КлюЧ».

Теги: археологія

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.