Перейти на мобільну версію сайту


09.05.2014

ЗАМІСТЬ СТРІЧКИ - ЧЕРВОНИЙ МАК

Якби не цьогорічні криваві події в країні, не впевнена, що українці добровільно відмовилися від майстерно нав’язаного Росією символу жалоби - георгієвської стрічки, яку в День Перемоги чіпляли де тільки можна й не можна.
Від таких стрічок уже відмовились ветерани нашого міста, про що повідомив голова ради стрічка.jpgветеранів Леонтій Рогаль. Швидше за все, не чіплятимуть стрічки й місцеві комунсти, хоча питання залишається відкритим.
Цього року в День Перемоги українці вперше використають європейський символ пам’яті полеглих у війні - червоний мак. Також разом із Європою та світом ми вшановуватимемо загиблих у війні 8 травня, в день підписання капітуляції нацистською Німеччиною.
У 2005 році георгіївські стрічки почали масово пропагувати спочатку в Росії, потім і в країнах колишнього Союзу. Та чи хтось цікавився історією цього символу?
Двоколірна стрічка з трьома чорними та двома жовтими смугами з’явилась у Російській імперії в 1769 році за наказом російської імператриці Катерини ІІ. Вона застосовувалася в оформленні низки військових нагород імперії - Георгієвського хреста й Георгіївської медалі. Також слугувала військовим аксесуаром знамен і штандартів підрозділів російської армії.
У 17-20-их роках минулого століття стрічку використовували прихильники батюшки-царя та ідеї єдиної, неподільної Росії. А от під час Великої Вітчизняної війни стрічка слугувала тим організаціям, які підтримували нацистську Німеччину в боротьбі проти Радянського Союзу. Цього року її масово використовували проросійсько налаштовані сепаратисти.
Тоді незрозуміло, чому георгіївські стрічки масово носили ветерани впродовж кількох років? Не вірю, що вони забули як воювали, проти кого й заради чого...

Теги: День Перемоги

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.