Перейти на мобільну версію сайту


06.07.2018

У ГАЛЕРЕЇ МИСТЕЦТВ – АНТИМІНС XVII СТОЛІТТЯ

АнтимінсГалерея мистецтв державного історичного музею-заповідника продовжує цикл виставок «Історія унікального експонату». У липні музейники презентують антимінс XVII століття.

Посвячена хустина належить до турецького періоду в Кам’янці (1672-1699 рр.). На антимінсі зображені янголи, що знімають Ісуса Христа з хреста і кладуть у труну. Прямокутний плат виданий і освячений в Константинополі (Стамбулі) у XVII столітті. Можливо, антимінс був привезений на Поділля єпископом Панкратієм. З лівого краю хустина має напис арабською.

Богослужіння в Православній церкві відбуваються завжди із використанням певних освячених речей, які мають певну мету і місце. Віряни, наприклад, постійно можуть бачити використання Хреста Господнього, Святої Євангелії, Чаші, Дискоса та інших речей, які є необхідні під час Літургії. Однак є ті речі, що сховані від ока вірян. Одна із них – антимінс, який використовується за Літургією лише у вівтарі, на престолі. Звершення Літургії без плату є немислиме та заборонене постановами Церкви. На одному антимінсі може бути здійснена тільки одна Літургія на день. Слово «антимінс» має грецьке походження і означає «те, що замість престолу».

Плат на тильному боці має невелику зашиту кишеню, у яку вкладені частинки святих мощів. Презентований у Галереї мистецтв антимінс має кишеньку, але без мощів.

Липневу виставку «Історія унікального експонату» співробітники музею присвятили 1030 річниці хрещення Київської Русі.

Теги: Історія унікального експонату

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.