Перейти на мобільну версію сайту


03.08.2012

ТРУСОНУЛИ КУРСАНТСЬКОЮ МОЛОДІСТЮ

28 липня 45-річчя з Дня заснування Кам’янець-Подільського вищого військово-інженерного командного училища 45 років військовому інститутуім.Харченка відсвяткували колишні курсанти, викладачі, працівники К-ПВВІКУ, згодом ВІІ, а нині факультету військової підготовки К-ПНУ ім.І.Огієнка. Загалом, близько двох тисяч офіцерів різного рангу зібралися на плацу факультету.
За 45 років тут підготовлено 15 тисяч офіцерів, які служили і служать у різних родах військ ЗСУ. Серед них колишні й теперішні генерали: начальник інженерних військ ЗСУ генерал-майор Богдан Боднар і його попередник - генерал-майор Вадим Ковальський, перший заступник начальника головного управління особового складу генерального штабу ЗСУ генерал-майор Броніслав Жуковський, командир національної 45 років військовому інститутуармії республіки Молдова, бригадний генерал Віталій Стоян, колишній начальник К-ПВВІКУ, почесний громадянин міста, депутат двох скликань міськради, генерал-майор Василь Мельницький.
Вони зустрілися, аби згадати про колишні курсантські будні, навчання, польові виходи, про своїх командирів і наставників, про те, як бешкетували.
Слова подяки від колишніх курсантів лунали на адресу їхніх командирів Василя Андрєєва, Дмитра Матуса, Володимира Старченкова, Миколи Корнія та інших.
Випускники вшанували пам’ять загиблих та померлих товаришів і командирів, поклали45 років військовому інституту квіти до пам’ятника Василя Харченка та до стели загиблих воїнів в Афганістані. Також випускники військового вишу відвідали аудиторії, в яких навчалися, казарми, у яких жили.
- За родом своєї діяльності часто буваю на факультеті військової підготовки, - розповідає заступник начальника інженерних військ ЗСУ полковник Роман Саківський. - Та завжди не вистачало часу зайти у свою казарму, подивитися, як вона виглядає. Але сьогодні все ж таки піднявся на третій поверх і полежав на своєму ліжку. Здається, тут з тієї пори нічого не змінилося. Навіть запах юності залишився.
45 років військовому інститутуПід час зустрічі офіцери обговорювали тему переведення факультету у Львів. Гостей вшановували начальник факультету, полковник Сергій Мальченко, секретар міської ради Василь Сенюк, заступник голови РДА Віталій Дубицький.

З ІСТОРІЇ
Факультет військової підготовки К-ПНУ ім.І.Огієнка бере початок 18 січня 1967 року, коли Міноборони вирішило створити військове училище. Першим його начальником призначили полковника Єрмакова. З Тюмені було переведено батальйон курсантів на другий курс і набрано батальйон на перший.
У січні 1969 року училище змінило назву на Кам’янець-Подільське вище військово-інженерне командне училище, саме цього року відбувся І випуск курсантів, які навчалися за трирічною програмою, а з 1970 р. навчання розпочалось за 4-річною програмою.
1975 року, після трагічної загибелі начальника інженерних військ Віктора Харченка, училище отримало його ім’я. 1992 р. К-ПВВІКУ стало військово-інженерним факультетом при К-ПСГІ. В 1998 р. перейменовано на військово-інженерний інститут при ПДАТА, згодом - при ПДАТУ. 2010 р. виш перейшов у підпорядкування К-ПНУ ім.І.Огієнка як факультет військової підготовки. Другим начальником вишу став генерал-майор Юрій Кузнєцов, згодом генерал-майори Георгій Сірош і Василь Мельницький.
Пізніше військовий заклад очолили полковники Олег Хавронюк та Серігй Мальченко.

Теги: військові, військова частина, 45 років К-ПВВІКУ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.