Перейти на мобільну версію сайту


12.08.2016

НОВІ ЗНАХІДКИ У СТАРОМУ МІСТІ

розкопкиАрхеологи інституту археології НАН України продовжують розкопки на площі Польський ринок. 

У процесі розкопок на площі Польський ринок біля будинку №3 археологи інституту археології НАН України, які працюють на території Старого міста, знайшли наземну глинобитну споруду трипільської культури шипенецької групи енеолітичного часу (IV тисячоліття до нашої ери).

За аналізом будівельних залишок, які в основному походили від стін цієї споруди, встановлено, що це була одноповерхова господарська будівля, яка використовувалась під майстерню для плавки міді. На це вказують знайдені залишки трьох тігелей із застиглою міддю на стінках, близько 10 фрагментів мідних пластин, краплини міді на вцілілих рештках кісток тварин, які використовувалися для збільшення температури, необхідної при плавленні міді. Подібні знахідки характерні для ливарень бронзового часу, що вважалися до цього найдавнішими на території України. 

Знайдена ливарня в Кам’янці-Подільському є значно давнішою, ніж ливарні епохи бронзи, тому її можна вважати найдавнішою, виявленою ливарнею на території України, а також за її межами.

Зважаючи на унікальність знайденого об’єкта, його виняткове значення для історії України, планується розширити територію археологічних досліджень на площі Польський ринок.

Всі знайдені артефакти археологи передадуть до музею.

Олександр ЧУХРІЙ, начальник відділу з охорони культурної спадщини.


Теги: археологічна спадщина, розкопки, Старе місто

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.