Перейти на мобільну версію сайту


19.02.2016

МІСЬКІ КУПАЛЬНІ

Народний депутат Володимир Мельниченко та міський голова Михайло Сімашкевич почали втілювати в життя проект з відновлення та благоустрою зони відпочинку з міським пляжем та водною станцією в каньйоні р.Смотрич. Безумовно, раціональне використання природно-рекреаційних ресурсів Смотрицького каньйону та відновлення пляжу стане значимим етапом у розвитку інфраструктури міста.

Долина річки завжди була улюбленим місцем відпочинку кам’янчан. Багато хто пам’ятає про міський пляж та човникову станцію на р.Смотрич біля Новопланівського мосту, але не всі знають, що першими організованими місцями для приймання водних процедур та відпочинку біля річки були міські купальні. Традиція проводити літній міські купальнівідпочинок на пляжах зародилася на західних кордонах Європи. Законодавцем купальної моди була Англія початку ХІХ століття. Саме там уперше почали облаштовувати купальні на березі моря та річок. Традиційно вони мали вигляд довгого дерев’яного павільйону закритого зі трьох сторін. У павільйони заходили групами, а інколи по одному. Там переодягалися й далі в купальному костюмі йшли у воду. Чоловіки купалися окремо від жінок. Вхід на купальні зазвичай був платний.

За європейським зразком купальні були облаштовані в Києві, Рівному, Луцьку, Вінниці та інших містах. Не став винятком і Кам’янець, де купальня була організована під Замковим мостом в районі передмістя Видрівка.

Міська влада завжди дбала про безпеку та комфорт своїх громадян. Яскравим прикладом є обов’язкова постанова Міської думи «Про порядок утримання у справності садів, бульварів та інших місць суспільного користування» опублікована в «Збірці діючих в м.Кам’янці-Подільському обов’язкових постанов Міської думи» (виданих за час дії в Кам’янці-Подільському Міського Положення 1870 і 1892 рр. по 1 червня 1915 року). Головні аспектами цієї постанови позначають питання місця розташування та правил користування міської купальні, а саме: купальні повинні бути влаштовані з дозволу Управи, бути відкритими для суспільного користування тільки після огляду їх міською комісією; купання по берегах річки поза купальнями не допускається біля нового мосту на відстані 50 сажнів з обох сторін, а окрім того по берегах річки на усьому просторі від старого мосту до міської купальні (по дорозі де проходить публіка до купальні); місця, не назначені для купання позначаються спеціальними стовпами з написами; ті, що купаються в міській купальні повинні зберігати тишу і порядок, в протилежному випадку можуть бути не допущені наглядачем у купальню в майбутньому; не дозволяється приводити з собою і мити у річці домашніх тварин - собак, котів та ін.

Як і колись місто потребує розвитку. Вже чимало зроблено на цьому шляху, але є ще до чого йти. Відкриття пляжу та облаштування каньйону р.Смотрич стануть важливою подією для місцевого населення та привернуть увагу туристів до Кам’янця-Подільського.


Олеся КУЛІШОВА, старший 

науковий співробітник 

НІАЗ «Кам’янець». 


Теги: міські купальні, каньйон, р.Смотрич

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.