Перейти на мобільну версію сайту


18.12.2015

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ ІСТОРИК

Сьогодні поговоримо про відомого українського історика-дослідника Середньовіччя, джерелознавця, нумізмата, член-кореспондента НАН України (1995), заслуженого діяча науки і техніки України (1996), лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки (2001), лауреата премії ім.М.І.Костомарова НАНМикола Котляр України (2003) Миколу Котляра, який є уродженцем Кам’янця-Подільського.

Народився майбутній історик 4 липня 1932 року в місті над Смотричем.
1956 року закінчив історичний факультет Київського університету. Працював на посаді консультанта з питань історії відділу бібліографії Центральної наукової бібліотеки Академії наук УРСР.

1960 року Микола Котляр вступив до аспірантури відділу нумізматики Державного Ермітажу в Ленінграді, де під керівництвом відомого нумізмата, доктора історичних наук Івана Спаського підготував і 1965 року захистив у спеціалізованій вченій раді Інституту історії АН СРСР кандидатську дисертацію «Галицька Русь XIV-XV століть (історико-нумізматичне дослідження)».

Після повернення до Києва Котляр деякий час працював науковим редактором видавництва «Наукова думка», а з червня 1965 року став співробітником Інституту історії АН УРСР. 1972 року захистив тут докторську дисертацію «Грошовій обіг і грошова лічба на території України доби феодалізму (VIII-XVIII ст.)». Протягом 1982-1996 років завідував сектором історії Київської Русі відділенням історії України середніх віків, а з 1995 року працював головним науковим співробітником відділу історії середніх віків і раннього нового часу Інституту історії України НАН України.
На початку наукової кар’єри викладав у Київському педагогічному інституті (нині Національний педагогічний університет ім.М.Драгоманова) та в Київському філіалі Львівського поліграфічного інституту ім.І.Федорова. Пізніше викладав в університетах Варшави, Кракова, Венеції, Падуї, Стокгольма, Упсали та інших навчальних закладах. Був професором Львівського університету та Київського славістичного університету. Микола Котляр був стипендіатом Національного історичного музею Швеції (1991-1993) та Венеціанського університету.

Котляр - іноземний член польського археологічного і нумізматичного товариства, співорганізатор щорічної міжнародної наукової конференції «Восточная Европа в древности и средневековье. Пашутинские чтения». У різні роки був членом Нумізматичної комісії АН СРСР та Українського комітету славістів. Сьогодні віце-президент Асоціації візантиністів України; член редколегії журналів «Український історичний журнал» та «Архіви України». В останні роки активно співпрацює з журналом «Київська старовина»; являється членом редколегії «Енциклопедії історії України», «Энциклопедии Древней Руси».

Не забуває Микола Котляр і про своє рідне місто. Восени 2011 року він був одним із учасників міжнародної наукової конференції «Україна і Велике князівство Литовське в XIV–XVIII ст.: політичні, економічні, міжнаціональні та соціокультурні відносини у загальноєвропейському вимірі».

Теги: Микола Котляр, краєзнавча вікторина

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.