Перейти на мобільну версію сайту


15.09.2017

ІКОНОСТАС КОЗАЦЬКОЇ ДОБИ В ПЕТРА І ПАВЛА

В українській православні церкві Петра і Павла Київського патріархату вже встановлено новий сакральний іконостас Мазепинської доби. Іконостас ручної різьби, виготовлений з дуба та липи. На його позолоту пішло від 5 до 8 кг золота, завезених з Італії.

Виконавцем робіт виступила кампанія з Самбора, яка понад 40 років займається виготовленням такихцерква шедеврів і витворів мистецтва. Кошторис іконостасу склав понад 1 млн грн. Гроші на його створення надав благодійник-кам’янчанин, нині він мешканець Одеси, який побажав залишитися інкогніто, але з часом наше місто довідається ім’я цієї людини, яка зробила такий величезний внесок у розвиток української національної свідомості через збереження сакральних моментів пам’ятки архітектури національного значення - Петропавлівської церкви, яка сьогодні для всіх нас є найстарішою з мурованих церков Кам’янця-Подільського.

24 вересня святійший Патріарх Київський і всія Руси-України Філарет освячуватиме в Хмельницькому новозбудований храм. З його благословіння до нас приїде митрополит Антоній, який 27 вересня на честь Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього проведе освячення нового іконостасу.

- Петропавлівській церкві вже 700 років,- розповідає настоятель церкви Олександр Цісар. - Вона датується кінцем 15 – початком 16 ст. Церква оригінальна козацька, навіть її технологія будівництва вказує на те, що це була оборонна споруда. Тому й іконостас виконаний у стилі мазепинської доби. Адже саме Іван Мазепа підтримував будівництво таких храмів в Україні. Іконостас підкреслює нашу історію і відношення мужів того часу на прикладі Івана Мазепи, якого в свій час Російська Православна церква піддала анафемі, через те, що саме цей чоловік сприяв розвитку української національної свідомості через відродження українського православ’я. Мазепа з козаками ніколи не шкодували грошей на церкви. 
Іконопис не є літографією, ікони намальовані на дереві з використанням золота і натуральних фарб. Старий іконостас ми зберігаємо, адже велику цінність мають ікони, які були намальовані в давньоруському стилі. Думаю, що вони також знайдуть своє місце в нашій церкві. Найголовніше, що сьогодні Петропавлівська церква об’єднує велику кількість інтелігенції міста. Прихожанами є викладачі, студенти університетів, високоосвічені люди й ті, хто цікавиться історією. Для них, як і для мене особисто, як науковця (я став докторантом у сфері релігієзнавства), це також має дуже велике значення. Не як священик, а як науковець уже декілька років поспіль працюю над тим, щоб дати суспільству історичну довідку про Петропавлівську церкву і показати науково свідомим людям, наскільки важливим у розвитку історичного процесу відродження української нації має ця святиня, що причаїлася, як писав колись один історик: «На тихій вулиці Татарській».

Теги: церква Петра і Павла, Олександр Цісар

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.