Перейти на мобільну версію сайту


25.11.2016

ГІСТЬ ІЗ ХРАМУ ПРЕДКІВ - ЛЕВ СИЛЕНКО

Він прийшов до справжніх українців як духовний Богатир, народжений над Дніпром, у колисці індоєвропейських народів в селі Богоявленському – учитель Лев Силенко. Це село так назвали, як йому повідомив покійний прадід – Волхв, що жив більше 100 років. Своєму правнуку Силенку сказав, що в цьому селі було Дажбогове явлення біля гаю і тому це селище назвали Богоявленське. Прадід казав Силенку: «Я тобі цю тайну сказав, а ти вмри з нею, і нікому не кажи, бо наш народ знетямів, осміє тебе». І в душі Силенка було відчуття радості, гордості і довіри до прадіда, який був мудрим учителем.

силенкоРадянська влада і церква незлюбили рід Силенків, вивезли їх до Сибіру, а дід вже був старий та хворий, попрощався з невісткою Марією і пішов опираючись на ціпок, у гори кавказькі. Самого Силенка теж зневажали ті та карали до тієї пори, поки він не виїхав за кордон.

29 листопада 2016 р. мине вісім років як Лев Силенко помер, повернувшись в Україну. Усе своє життя він віддав нам, українцям, навчаючи нас і показуючи наш життєвий шлях, з якого ми звернули, і сьогодні за це розплачуємося. Він писав: «Справді у нас є рідна хата, рідний край, рідна мова, а от рідної віри немає». Сучасна українська ментальність носить у собі печать ганебної психічної недуги, культу рабів. Замість героїчної духовності розвинулося в нас плебейство, і у нас бракує національної мудрості. У своїх творах Силенко показує і стимулює світлу українську національну гордість, показує велич наших предків, про які не знає молодше покоління, а інші забули. Він писав: «Предки, благо віщуйте мене! Без Вас – я сирота людства, з Вами я мудрість, з Вами я чуття, з Вами я минуле, сучасне і майбутнє».

Силенко - та людина, яка цінується кожним народом, як світоч Роду. Він хоча й жив за кордоном, але душа й тіло були з Україною і українцями, тим паче з українцями Канади й Америки. Він - посланник Дажбога (тобто Світла, Милосердя, Любові і Волі). Дажбог у ньому, а він у Дажбогові. Натхненний монотеїстичною святою рідною Вірою, звістив нам нове Богорозуміння у книгах: «Мага Віра», «Переоцінка Духовної Вартості», «Святе вчення», «Гість із Храму Предків», «Священна книга обрядів», «Мудрість Української правди», «Учитель Силенко. Його родовід, життя і віра в Дажбога».

Патріотична лірика Силенка переплітається з особистістю, і це говорить про його високу національну мораль, та живі і світлі думки схрещуються з оновленням (відновленням) старих українських істин і все у народному стилі та поетичній формі. Професор Світлана Лисенко пише: «Коли я читала твір «Гість із храму предків», моя душа освітлювалася новими почуттями, на очах з’являлися сльози щастя, я раділа, що наша земля народила таку людину.

Я вірю, що українці прочитають твори Силенка і зрозуміють, хто він і хто вони, і що їм робити, щоб не втратити своєї української душі. Наведу декілька стовпчиків віршів Силенка:

Я прийшов з Храму Предків, з Трипілля, Не хвалитиму тих, що віками
П’ятдесят мандрував я століть. Україну тримали в пітьмі.
Бачив війни, і мир, і дозвілля, Добрі душі лякали хрестами,
Оріянські шляхи - їхню кміть. Добрі душі тримали в пітьмі.

Я судитиму тих, що судили Душеловів чужих гнати треба
Рідну віру на Рідній землі, Їхня віра – принадний капкан,
Що в Дніпрі мою Волю втопили, Ми без їхнього пекла і неба
Честь мою і натхнення мої. Знайдемо Бога і зоремо лан.

Я пройшов би Хрестові всі муки, Згинеш, згинеш і сліду не стане,
Голод Будди, терпіння святих, Мій Народе моя ти любов.
Щоб побачить твої вільні руки, Непомітно, як цукор розтане
Мій народе, без ласок чужих! У крові ворогів твоя кров.
Підеш з торбою в світ, греку, жиду Правду кажуть враги наші лячні:
Ноги мити за хліба шматок; «Українці – загублений люд,
Віддаси своїх дочок гібриду, Віри люблять чужі. Дуже вдячні,
Не тобі, щоб родився синок. Коли їх присмиря чужий суд».

Не лякайтесь, брати мого ходу Звички рабські тримають у рабстві
Ваша правда для Вас не страшна! І невдячних і вчених рабів.
Тяжко-тяжко мені із народу Звички волі тримають в лицарстві
Традиційних овець – робить льва! І невчених, і вчених синів.

Григорій СТАРИНСЬКИЙ.


Теги: Лев СИЛЕНКО, твір «Гість із храму предків»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.