Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Істфакт

РУСЬКА БРАМА: РУКА ДОПОМОГИ ДЛЯ ВІДРОДЖЕННЯ
А чи знаєте ви, завдяки кому сьогодні Руська брама (яка ще десяток років тому була незнайомою не лише для туристів, а й для корінних мешканців Міста Сонця) стала привабливою як унікальна пам’ятка оборонної архітектури для туристів не лише з інших міст, а й із-за кордону?

КАМ’ЯНЕЦЬКІ КОРЕНІ ОЛЬГИ МАК
Майбутня письменниця народилася 20 липня 1913 року в Кам’янці-Подільському в родині урядовця Нила Семеновича Петрова. Коли Ользі виповнилося півроку, родина переїхала Києва, де жили до 1920 року. Воєнне лихоліття змусило переїхати родину до села Вільхівчик поблизу Корсунь-Шевченківський, де протікала річка Рось. Письменниця згадувала, що саме там, у Вільхівчику, вона відчула себе українкою.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ТРИПІЛЬСЬКІ ПАМ’ЯТКИ НА ТЕРИТОРІЇ КАМ’ЯНЦЯ
13 серпня в стінах Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника пройшов круглий стіл «Трипільська культура: історія, дослідження, проблема охорони пам’яток». У його роботі взяли участь 9 доповідачів, зокрема співробітники Інституту археології Едуард Овчинников, Дмитро Чорновол, завідувач відділу археології заповідника «Давній Галич» Тарас Ткачук, директор Борщівського краєзнавчого заповідника Михайло Сохацький, хмельничани Анатолій Трембіцький, Володимир Захар’єв, Сергій Шпаковський і кам’янчани Павло Нечитайло та Ігор Старенький.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ІВАН ЛУЧИЦЬКИЙ: ІСТОРИК РОДОМ З КАМ’ЯНЦЯ
Сьогодні мова піде при видатного уродженця Кам’янця-Подільського, історика Івана Лучицького. Іван Васильович народився 14 червня 1845 року в місті над Смотричем. Його батько Василь Іванович 1831 року закінчив Волинську духовну семінарію, а 1835 року Київську духовну академію. Пізніше він працював викладачем давніх мов Подільської духовної семінарії, а протягом 1857-1862 рр. – логіку та російську словесність у Кам’янець-Подільській чоловічій гімназії.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

АРХЕОЛОГ ВІД БОГА
Напередодні Дня археолога хотілося б розповісти про відомого українського археолога, який більшу частину свого життя провів у Кам’янці-Подільському - Іона Винокура.
Народився Іон Винокур 4 липня 1930 року на Житомирщині в сім’ї робітників. Батько працював майстром бляхарської справи. 1936 року сім’я переїхала до Житомира. У період Другої світової війни родина евакуювалася й повернулася до Житомира 1944 року.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ЗДОБУТКИ АРХЕОЛОГІВ ЗА РІК: ДО ДНЯ АРХЕОЛОГА
Починаючи з 2008 року 15 серпня в Україні відзначають День археолога. Останніми роками археологія нерозривно пов’язана з процесами відбудови втраченої архітектурної забудови, адже власники ділянок зобов’язані провести охоронні археологічні дослідження, якими займається постійно діюча археологічна експедиція «Кам’янець». Отже, що відбулося в археології в нашому місті від 15 серпня минулого року?
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

КАМ’ЯНЧАНИН БОРИС ЗБАРСЬКИЙ
Народився Борис в єврейській сім’ї середнього достатку. Батько, Елій Давидович, служив у київського цукрозаводчика Бродського. Хлопчика непогано підготували вдома, а коли йому виповнилося вісім років, віддали на навчання до Кам’янець-Подільського міського училища. Провчившись там два роки, Борис восени 1895 року перевівся до Кам’янець-Подільської класичної гімназії.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

КАМ’ЯНЕЦЬКІ СПОГАДИ КОСТЯНТИНА БАТЮШКОВА
Сьогодні ми поговоримо про російського поета Костянтина Батюшкова, який певний час прожив у місті над Смотричем.
Народився Костянтин Миколайович 29 травня 1787 року в Росії в дворянській родині. З десяти років виховувався в приватних пансіонах Жакіно і Тріполі. 1803 року Батюшков розпочав працювати в Міністерстві народної освіти Російської імперії на посаді діловода.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ПЕРШИЙ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УНР
Сьогодні мова піде про помічника інспектора Подільської духовної семінарії, а в подальшому - прем’єр-міністра УНР Володимира Чехівського.
Народився Володимир 19 липня 1876 р. на Київщині в родині священика. Спочатку навчався в Київській духовній семінарії, а пізніше - в Київській духовній академії, яку закінчив 1900 року.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ПИСЬМЕННИК І АКАДЕМІК З КАМ’ЯНЦЯ
Кам’янець-Подільський славиться не тільки багатою історією чи старовинною архітектурою, а й своїми уродженцями. Одним із уродженців міста над Смотричем є Микола Бажан.
Батько Миколи, Платон Бажан, служив військовим топографом у 74-ому Ставропольському полку, розташованому в Кам’янці-Подільському, який розміщувався в будинках колишнього францисканського монастиря.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ЛІКАР ТА ПРОСВІТЯНИН КОСТЬ СОЛУХА
Сьогодні поговоримо про відомого громадського та культурного діяча Поділля, просвітянина, лікаря Костя Солуху. Народився Кость 17 травня 1861 р. на Балтщині в родині бідного українського сільського священика. Батько спромігся дати сину світську освіту, відправивши на навчання до другої Київській гімназії.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ПИСЬМЕННИК З УШИЦЬКИХ ЯРІВ
Сьогодні мова піде про ще одного нашого земляка - письменника та журналіста Василя Василашка - голову правління товариства «Знання», заступника директора Інформаційно-видавничого центру, члена журі літературних премій ім.Лесі Українки, ім.Олени Пчілки, члена редколегій серії книг «Шкільна бібліотека», члена Національної спілки письменників України.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ ГЕНЕРАЛ
У минулому номері ми писали про постать Софії Потоцької, яка в кам’янецький період свого життя була Софією де Вітте. Сьогодні ми продовжимо розповідь про непересічну родину і розповімо про сина Софії Яна де Вітте-молодшого (Івана Вітта).
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ВЕЛИЧ ТА ЗЛИДЕННІСТЬ СОФІЇ ПОТОЦЬКОЇ
Сьогодні мова піде про одну з найсуперечливіших постатей свого часу, яка змогла зі злиднів піднятися до небачених висот - Софію Потоцьку.
Народилась вона в місті Бурса за 100 км від Стамбула. Роком її народження вважають 1765 рік. При народженні їй дали ім’я Дуду. Батько дівчини, Костянтин Клавоне (Глявоне), був збіднілим грецьким торговцем худобою, який пізніше став випікати та продавати солодощі.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

«КОЗАК ЛУГАНСЬКИЙ» ВОЛОДИМИР ДАЛЬ
Володимир Даль народився в дансько-німецькій сім’ї. Його батько - лінгвіст, знав німецьку, англійську, французьку, російську, ідиш, латину, грецьку і давньоєврейську мови, був богословом і медиком. Мати Володимира Марія Христофорівна Фрайтаг походила з німців, що емігрували до Росії, вільно володіла п’ятьма мовами.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ


Статті 91 — 105 з 184
Початок | Поперед. | 5 6 7 8 9 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ
ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ

З 5 вересня офіційно стартувала передвиборча кампанія, а це означає, що з кожним днем з усіх можливих і неможливих медійних ресурсів і соціальних мереж ми будемо чути цілу купу обіцянок, звинувачень у бік опонентів, діставання з чужих шаф брудного одягу та ще багато іншого....Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.