Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Істфакт

«Д-Р МЕД.»
Сьогодні поговоримо про громадського та політичного діяча, письменника Івана Липу.
Іван Левкович народився 24 лютого 1865 р. у Керчі. Друкувався також під псевдонімами Петро Шелест, Іван Степовик.
Його мати, Ганна Житецька, походила з козацького роду, що підтримав повстання Івана Мазепи.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ПИСЬМЕННИК З БАГОВИЦІ
7 листопада святкує свій День народження український письменник, літературознавець, перекладач Віктор Грабовський, який є уродженцем Кам’янеччини. Отже поговоримо сьогодні про нього.
Віктор Грабовський народився 7 листопада 1942 року в селі Баговиця, неподалік Кам’янця-Подільського. 1959 року він розпочав трудову діяльність учнем друкаря Білоцерківської міської друкарні.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ТРИПІЛЛЯ НА ЗАМОВЛЕННЯ МУЗЕЮ
На сьогодні вже повністю завершенні роботи з камеральної обробки матеріалу та написання звіту Дністровською комплексною експедицією (керівник Дмитро Черновол), яка на замовлення Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника займалася дослідження Трипільської культури на території Старого міста. Отже, можемо підсумувати, що вдалося виявити археологам.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ПОЕТ РОЗСТРІЛЯНОГО ВІДРОДЖЕННЯ
Сьогодні поговоримо про українського поета і прозаїка, літературного критика й публіциста Валер’яна Поліщука.
Народився Валер’ян Львович у с.Більче Дубенського повіту на Волині 1 жовтня 1897 року в сім’ї селян-хліборобів. Після закінчення Мирогощанської двокласної школи навчався в Луцькій (1911-1913) та Катеринославській гімназіях (1914-1917).
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ ПІАНІСТ
Сьогодні поговоримо про українського композитора, піаніста та педагога Владислава Зарембу.
Народився Владислав Іванович 27 червня 1833 року в м. Дунаївці.
Дитинство та юність майбутнього композитора й музиканта пройшли на Поділлі, де він поріднився з самобутніми народними подільськими піснями, які, за свідченням сучасників, він чудово виконував під власний акомпанемент.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

МИКОЛА БУРАЧЕК: МАЛЯР З КАМ’ЯНЕЦЬКИМ МИНУЛИМ
Сьогодні мова піде про видатного українського живописця, мистецтвознавця, письменника, який десятиліття прожив у Кам’янці-Подільському, Миколу Бурачека.
Народився Микола 16 березня 1871 року в місті Летичів у сім’ї поштового службовця. 1878 року батька Миколи перевели до губернського Кам’янця-Подільського на посаду поштмейстера.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ АРХІТЕКТОР, ГРАФІК ТА МИСТЕЦТВОЗНАВЕЦЬ
В одній з попередніх публікацій ми писали про батька подільської історії Юхима Сіцінського. Сьогодні мова піде про його відомого сина Володимира Січинського.
Народився Володимир Січинський 24 червня 1894 року у Кам’янці-Подільському в сім’ї відомого історика, археолога, етнографа, краєзнавця, протоієрея Юхима Сіцінського. Знаходячись в еміграції і щоб не зашкодити своєму батькові, що залишився на Батьківщині, Володимир повернув собі прізвище діда і прадіда Січинських.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ЛЕГЕНДА, СПАЛЕНА ЖИВЦЕМ
8 жовтня виповнилась 130 річниця від дня народження Володимира Свідзінського – поета літератури Розстріляного Відродження, творчість і доля якого оповиті легендою і чекають свого розкриття й сьогодні. А загадок на його життєвому шляху чимало.

ЮВІЛЕЙНА З АРХЕОЛОГІЇ
Уже традиційним стало проведення в стінах Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника конференції «Археологія і фортифікація України». Цього року 7 жовтня пройшла п’ята ювілейна конференція. На пленарному засіданні з вітальним словом до присутніх звернулися начальник департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради Альона Кузема та директор музею-заповідника Віктор Травінський.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

СОТНИК АРМІЇ УНР
Народився 25 березня 1896 року на Кам’янеччині в родині Григорія Степановича Монкевича та Параски Іллівни Мельник. До 1910 року Борис жив у Кам’янці-Подільському, а пізніше переїхав до дядька в Одесу. Там у 1915 році він закінчив реальну школу, а наступного року – Одеську військову школу.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ПОДІЛЬСЬКИЙ РОБІН ГУД
Народився Устим Якимович 10 березня 1787 року в селі Головчинці Літинського повіту Подільського воєводства в родині кріпака. Устим Кармалюк володів грамотою та достатньо розумівся у російській, польській мовах та в ідиші. Можливо саме через це його в 17 років забрали до двору пана Пігловського.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ СХОДОЗНАВЕЦЬ
Сьогодні мова піде про уродженця міста над Смотричем, єврея Давида Гінцбурга.
Народився Давид Гінцбург у Кам’янці-Подільському у сім’ї одного з найбагатших людей Російської імперії. Отримавши домашню освіту та ґрунтовно вивчивши східні мови під керівництвом Адольфа Нейбауера, Сеніора Закса і Гірша Рабиновича, Давид у 20 років був удостоєний ступеня кандидата Петербурзького університету, прослухавши курси орієнталістів Гюара в Парижі та барона Розена в Петербурзі.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ В’ЯЗЕНЬ
Сьогодні мова піде про відомого українського письменника, який перебував у місті над Смотричем в ув’язненні – Тодося Осьмачку. Народився Тодось Осьмачка 4 травня 1895 на Київщині в родині сільського робітника Степана. Змолоду Осьмачка вчителював у народних школах. Під час Першої світової війни за свою поему «Думи солдата» був відданий під військово-політичний суд Росії.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ ХУДОЖНИК ЯН ГРЕЙМ
В одній з попередніх публікацій ми вже писали про відомого кам’янецького фотографа Міхала Грейма. Сьогодні ж звернемо увагу на постать його сина, якому, на превеликий жаль, дуже мало років життя відміряла доля.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

СЕНСАЦІЙНА ЗНАХІДКА АРХЕОЛОГІВ
Археологічні дослідження на території Старого міста, як завжди, продовжують радувати археологів. Остання знахідка – це споруда на території вулиці Татарської, де вдалося зафіксувати дерев’яну будівлю. На цій ділянці під кутом йдуть заглиблені в землю балки, а також вертикальні балки, які є стовповими ямами. На сьогодні в заповненні будівлі виявлені люльки, керамічний матеріал, монети, бронзова шпилька, товарна свинцева пломба та ін.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ


Статті 76 — 90 з 184
Початок | Поперед. | 4 5 6 7 8 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ
ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ

З 5 вересня офіційно стартувала передвиборча кампанія, а це означає, що з кожним днем з усіх можливих і неможливих медійних ресурсів і соціальних мереж ми будемо чути цілу купу обіцянок, звинувачень у бік опонентів, діставання з чужих шаф брудного одягу та ще багато іншого....Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.