Перейти на мобільну версію сайту


02.10.2015

ЗВІТУВАЛИ КОЛЕГІАЛЬНО

29 вересня в РКЦМ «Розмай» під керівництвом голови РДА Василя Сукача відбулося засідання колегії, в роботі якого взяли участь голова райради Микола Жоган, начальники відділів та управлінь РДА , керівники установ та організацій, голови сільських, селищної рад.

Під час засідання обговорювалися питання підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період; розрахунків агроформувань району з власниками земельних часток (паїв) та проведення комплексу осінньо-польових робіт; планування роботи адміністрації на ІV квартал поточного року.

Начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ райжержадміністрації Борис Бец повідомив, що до роботи в колегія РДАосінньо-зимовий період район практично готовий - для цього працюватиме 6 комунальних підприємств.
12 шкіл району працюватимуть на твердому паливі, 13 - на газовому, 12 - на електричному та 22 школи й досі залишаються із пічним опаленням.

Підриємства району, зокрема Кам’янець-Подільський РЕМ, ПАТ «Хмельницькобленерго» та Кам’янець-Подільське управління з експлуатації газового господарства ПАТ «Хмельницькгаз» надаватимуть споживачам енергоносії для виробництва теплової енергії, забезпечення водопостачання та водовідведення в населених пунктах в осінньо-зимовий період.

Щодо стану розрахунків агроформувань району з власниками земельних часток (паїв) та проведення комплексу осінньо-польових робіт, то з цього питання доповідав начальник управління агропромислового розвитку РДА Ігор Гай.

За словами Ігоря Віталійовича, у 2015 році загальна площа орендованих земельних часток (паїв) по Кам’янець-Подільському району складає 51,5 тис. га (62 орендаря). Наразі проведено виплату орендної плати на суму 40,8 млн грн, або на 57,5 %. Розрахунки проводяться як в грошовій, так і в натуральній формі, в основному селяни отримають розрахунки за паї зерном.

Всього в рахунок орендної плати видано 6850,1 тонн зерна на загальну суму 20,4 млн грн (середня ціна за 1 тонну зерна по району становить 2984 грн). При цьому аграрії сплатили податку з доходів фізичних осіб 6,1 млн грн, або 57,5% від нарахованої суми.

Окремі агроформування вже повністю розрахувались з пайовиками та сплатили податок з доходів фізичних осіб.
У поточному році всіма категоріями господарств району зібрано ранніх зернових та зернобобових культур (без кукурудзи на зерно) на площі 17 тис. га при урожайності 46,8 ц/га. Найвищі показники урожайності ранніх зернових у ТОВ «Промінь Поділля», ПП «Калинський ключ», ПП «Аграрна компанія 2004», ПП «Деметра-2010».

Нині в районі збирають пізні зернові та технічні культури. Обмолочено 97 га гречки, намолочено 111 т, при урожайності 11,4 ц/га. Продовжується збір сої, якої по всіх категоріях господарств підлягає до збирання 19,5 тис. га: вже обмолочено 8,1 тис. га, урожайність складає 15 ц/га. Розпочато збір соняшнику, обмолочено 0,5 тис. га із посіяних 4,5 тис. г, намолочено 1,1 тис. т, середня врожайність - 21 ц/га.

Під урожай 2016 року планується посіяти озимих культур на площі 19 тис. га, в тому числі озимих на зерно - 15,2 тис. га. Із них основною культурою залишається озима пшениця, якою планують засіяти 13,3 тис. га площі. Під озимий ячмінь виділять 1,7 тис. га, озиме жито - 158 га. Плановий показник посіву озимого ріпаку становить 3,8 тис. га. Наразі вже посіяно 470 га озимої пшениці та 2394 га озимого ріпаку.

Також агроформування району проводять підготовка ґрунту під посів сільськогосподарських культур: вже підготовлено 23,1 тис. га ґрунту, в т.ч. виорано на зяб - 3,2 тис.га.

Теги: колегія РДА

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.