Перейти на мобільну версію сайту


23.01.2015

ЗУБЦІ «НИВИ» НАДІЙНІШІ Й ЕФЕКТИВНІШІ

Нині вітчизняні товаровиробники перебувають у повному загоні. Вітчизняний ринок перенасичений імпортними товарами та ширпотребом. Свого часу державні мужі пустили на український ринок чужинців і знищили національного товаровиробника. Така бездумна політика залізла в кишені до українців, а людей довела до зубожіння. Та попри всі невтішні прогнози знаходяться справжні господарі, які намагаються поставити на ноги українське виробництво. Серед них директор ПрАТ «Нива» Анатолій Пастух.

Анатолій Андрійович не дав знищити виробництво на підприємстві, хоч іноді були надто важкі часи. Деколи здавалося, все, не вижити, але... Він зберіг головне - кадри і засоби виробництва. Разом із колективом однодумців вони вишукували замовлення, навіть, незначні, тільки б зберегти робочі місця.

Сьогодні підприємство займається випуском сільськогосподарського реманенту. А починалося всеDSC_0034.JPG із виготовлення зубових борон. Колись вони були затребувані на всьому просторі Радянського Союзу, і ПрАТ «Нива» працювало в дві зміни, аби забезпечити потреби сільгоспвиробників. З розвалом Союзу замовлень стало значно менше, проте основними споживачами продукції все ж залишалися Росія, Білорусь і Казахстан. З часом через кордони і різні складнощі та насичення їхнього ринку імпортними сільгоспмашинами, збут української продукції практично зійшов нанівець. Аби якось вижити, стати на ноги і запрацювати на українському ринку, в Анатолія Пастуха виникла ідея розробити економний в експлуатації і доступний за ціною агрегат.

- Ми випускаємо зубові борони різних видів, але згодом розробили борону пружинну (БПЛ), ширина захвату якої була 7 і 9 метрів. Нині ж створили сцепку боронну гідрофіковану причепну (СБГП-15). Попередній агрегат розійшовся непогано, загалом ми продали близько 50 штук. Минулого року СБГП-15 удосконалили, й нині маємо агрегат, яким я пишаюся, - розповідає Анатолій Андрійович. - Ми скурпульозно вивчили нинішній ринок сільгосптехніки і зробили нове знаряддя. Ширина захвату сцепки складає 15 метрів, вона повністю гідрофікована й розраховане на потреби будь-якого фермерського господарства.

Унікальність СБГП-15 полягає в тому, що за один прохід агрегата забезпечується передпосівна культівація грунту.

Отже, цей агрегат дає змогу виконати всі передпосівні агрооперації. Крім того, є змога замінювати його робочі органи, тож можна зняти одні борони й замінити на інші.

Це дає змогу проводити боронування весняних багаторічних трав і озимих культур, досходове і післясходове боронування кукурудзи і соняшника. Унікальність цієї машини ще й у тому, що вона робить підошву під цукровий буряк як того вимагає технологія посадки цієї культури.

DSC_0029.JPGУзагалі, це досить складна машина, як уже говорилося, гідрофікована. Вона має можливість розвороту рами в різні площини, борону-культиватор (БК) зі спеціальною загнутою лапкою. До цього агрегата можна застосовувати борону БП-3, яка забезпечує мульчування грунту. З початку року ми поставили СБГП-15 на потік. Для цього переобладнали цех з виробництва борін, придбали спеціальну апаратуру та додаткове обладнання.

Минулого року експерементальний зразок СБГП-15 ми передали на випробування фермерському господарству с.Ходоровці ПП «Леон-Агро - 2011» (керівник Володимир Бабій).

Ось що говорить про агрегат фермер Володимир Бабій: «Незважаючи на несприятливі погодні умови, нам вдалося випробувати СБГТ-15 на своїх полях. Я дуже задоволений його роботою. Якщо раніше мені потрібно було тягнути на поле кілька різних агрегатів, задіювати до роботи щонайменше чотирьох працівників та вантажний автомобіль і трактор, крім того, ганяти кілька разів туда й назад техніку, щоб обробити ту площу, яку цей СБГТ-15 обробляє за один раз.
Тепер усе це може зробити один працівник лише підчепивши сцепку до трактора й захопивши більшу площу обробітку землі за один прохід, а не за три рази. Також агрегат дає вже готову ріллю для посіву, а це значний економічний ефект. Навесні ще раз протестуємо СБГП і з задоволенням відкупимо.

- Ціна СБГТ-15 залежить від комплектації агрегата й коливається у межах 88-120 тисяч гривень. Вся гама змінних робочих органів виготовляється на ПрАТ «Нива», - продовжує Анатолій Пастух. - Надійність цього агрегата забезпечує його конструктивні особливості, досить жорстка конструкція з підсилиними вузлами та надійними розтяжками, які не «грають» під час експлуатації. Отже, агрегат надійний, якісний та за доступною ціною.

Нині в Україні є проблеми з металопрокатом, але ми поки що ним забезпечені. Не кожен український фермер може придбати широкозахватний агрегат іноземного виробництва, бо це коштує надто дорого. Крім того, на наших важких грунтах (чорноземи та суглинки) імпортна техніка практично неефективна, адже там, де їх виготовили, як правило, грунти піщані чи субпіщані. Тож іноземні агрегати розраховані для роботи саме в таких умовах.

За імпортну машину фермер платить якусь певну ціну, а основні затрати починаються вже потім, коли агрегат поламається й до нього слід купувати запчастини. Саме вони у 4-8 разів дорожчі, ніж їхня вартість, закладена у вартість техніки. З такою ситуацією зіштовхнулося вже не одне господарство. Отже, наша машина надійніша та й до неї легше й дешевше придбати запчастини.
- Анатолію Андрійовичу, а експортувати СБГТ-15 не збираєтеся?

- У сільськогосподарській техніці є таке поняття, як система машин. Кожна сільськогосподарська культура має свої агротехнічні вимоги, тобто операції, які мають бути обов’язково виконані. Колишня радянська система машин дещо відрізняється від західної, тому із західним ринком нам DSC_0024.JPGпрацювати складніше, хоча ми постійно експортуємо свою продукцію переважно у країни колишнього соцтабору.

Що ж до збиральної, то закордонна більш ефективна ніж вітчизняна, вона якісніше і швидше збирає та є набагато комфортнішою у використанні.

ПрАТ «Нива» має можливість повністю забезпечити потреби вітчизняного ринку цією продукцією, для цього є колектив професіоналів, потужності та велике бажання. За якість своєї продукції ми відповідаємо.
Отож, ПрАТ «Нива» запрошує аграріїв регіону до співпраці. Ознайомитися з продукцією можна на виставковому майданчику підприємства.


Теги: ПАТ "Нива", Анатолій Пастух

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.