Перейти на мобільну версію сайту


06.11.2015

ЗНО І ВСТУП ЗА НОВИМИ ПРАВИЛАМИ

У Міністерстві освіти і науки України визначилися із графіком проведення зовнішнього незалежного оцінювання та умовами прийому на навчання до вишів в 2016 році.

У 2016 році ЗНО розпочнеться 5 травня і триватиме до 10 липня. Аби скласти тести, в першу чергу, потрібно буде зареєструватися. ЗНО-2016 пройде з таких предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, російська мова, французька мова.
Кожен учасник ЗНО матиме право скласти тести не більше ніж із чотирьох навчальних предметів.

Особливістю тестування 2016 року буде те, що випускники загальноосвітніх навчальних закладів будуть складати державну підсумкову атестацію з української мови та двох предметів на вибір: або з математики, або з історії України у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Державна підсумкова атестація з іноземної мови в 11 класі буде, але не у формі зовнішнього оцінювання, а випускного екзамену в школі.

Тестування, за словами чиновників від освіти, проводитимуть за програмами, затвердженими в жовтні 2014-го. А от чи використовуватимуть дворівневі тести, які були новацією цього року, остаточно ще не вирішили.
Також затверджені Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році. Наразі відомо перелік спеціальностей, прийом на навчання за якими здійснюється з урахуванням рівня творчих та/або фізичних здібностей вступників.

Уперше в 2016 році, відповідно до умов прийому на навчання до вишів, з’являться ступені молодшого бакалавра та доктора філософії. Востаннє передбачено набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста.

Набір студентів до ВНЗ на всі ступені (молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії) та освітньо-кваліфікаційні рівні (молодший спеціаліст, спеціаліст) буде здійснюватись за новим єдиним переліком галузей і спеціальностей, затвердженим постановою Кабміну.

У 2016 році буде змінено підхід до визначення загальної кількості бюджетних місць. Вищі навчальні заклади мають встановити мінімальні та максимальні обсяги вступників, які вони можуть і готові прийняти на умовах держзамовлення з урахуванням Умов 2016. За вступниками залишається пріоритетне право у виборі вишу.
Тільки в електронній формі майбутні спудеї подають заяви на молодшого бакалавра, бакалавра, магістра і спеціаліста медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування на основі повної загальної середньої освіти (крім осіб, які мають право на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою та зарахування поза конкурсом).

До 15 заяв на 5 спеціальностей, на яких передбачено прийом за державні кошти, можуть подати вступники та в разі їхнього зарахування визначити для себе більш пріоритетні. Подання заяв в електронній формі на освітні програми, на яких не передбачається прийом за державні кошти, не обмежується.

Крім цих нововведень, змінюються і деякі організаційні моменти, зокрема, розклад вступної кампанії.
На денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти діятиме такий графік:
11 липня - початок прийому заяв та документів;
20 липня - завершення прийому заяв і документів від осіб, які проходять співбесіди, іспити, творчі конкурси;
21 – 27 липня - проведення співбесід, іспитів, творчих конкурсів;
27 липня - завершення прийому заяв і документів від осіб, які вступають на основі ЗНО;
1 серпня - оголошення рекомендацій на місця держзамовлення.
У межах кожного рейтингового списку вступників за кожною спеціальністю може визначатися гарантований обсяг (до 5%) місць державного замовлення для пільгових категорій вступників, визначених законом.

Теги: ЗНО-2016, освіта

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.