Перейти на мобільну версію сайту


09.09.2016

ЗБИРАЮТЬ СОНЯШНИК І СОЮ

Аграрії Кам’янеччини посіяли вдвічі більше озимого ріпаку.

сояУ районі триває посів озимого ріпаку на зерно. Аграрії вже засіяли 5,7 тис. га цієї культури, або 95% до прогнозу, що в 1,9 разів більше минулорічного (план посіву під урожай 2017 року – 6 тис. га).

Зернові та зернобобові культури зібрані з 21,1 тис. га, що становить 65% від прогнозованих обсягів збирання (32,8 тис. га з кукурудзою на зерно). При цьому рівень урожайності складає 43 ц/га.

За станом на 8 вересня, намолочено 89,8 тис. тонн збіжжя, що на 11,4 тис. т більше проти відповідного періоду минулого року. Усе це за рахунок того, що під урожай 2016 р. з осені минулого року було посіяно лише озимої пшениці майже на 3 тис. га більше, ніж за попередній період.

Також продовжується збирання врожаю гречки. Культуру зібрано на площі 531 га (82% від посіяного), намолочено 740 тонн. Середня врожайність становить 14 ц/га, що вище прогнозованої на 4 ц/га.

Окрім того, цьогоріч у районі було посіяно гірчицю, яку за станом на звітну дату обмолочено повністю з площі 111 га, намолочено 106 т. Середня врожайність складає 10 ц/га.

Найкращі якісні показники щодо збирання зернових культур зберігаються в агроформуваннях СТОВ «Гарант» та ТОВ «Промінь Галичина», де середня врожайність перевищує 5 т/га і вище, а також ТОВ «Агродім Велес», ПП «Калинський ключ», ВК «Іскра-2007», де урожайність зернових близько 4 т/га.

Також у районі триває збирання соняшнику та сої. На сьогодні обмолочено 3,7 тис. га (33%) соняшнику при середній врожайності 25 ц/га та 2,9 тис. га (20%) сої при середній врожайності 16 ц/га.

Сільгосппідприємства продовжують готувати ґрунт під посів озимих культур. Наразі підготовлено 20 тис. га.

Окрім того, в районі триває виплата орендної плати власникам земельних паїв. Орендарі розраховуються переважно грошима - 98,3% виплат. Оплата сільськогосподарською продукцією становить 1,7%. Наразі аграрії виплатили орендної плати на суму 52,7 млн грн, або 51,5% договірних зобов’язань. Відповідно бюджет поповнився на 9,5 млн грн через сплачений ПДФО.

Світлана АНТОНЕЦЬКА.


Теги: врожай-2016

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.