Перейти на мобільну версію сайту


16.03.2018

ЗА ТЕЛЯТ ПОВЕРТАТИМУТЬ ГРОШІ

дотації7 лютого під час засідання Кабміну було затверджено основні програми підтримки агросектору, передбачені в Держбюджеті на 2018 р. Загальний обсяг фінансування складе понад 6 млрд грн. Кошти планують спрямувати за кількома напрямками. І хоч сьогодні ці дотації називають лобістськими та не вірять у їхній справедливий розподіл, проте із цієї суми невеличкі крихти перепадуть і простим людям.

Зокрема, мова йде про бюджетну дотацію на вирощування молодняку ВРХ. Вона надаватиметься на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до 13-місячного віку, який народився в господарствах фізичних осіб у поточному році.

Детальніше про програму розповіла начальник відділу агропромислового розвитку РДА Надія Сузанська.

– Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка, – коментує Надія Михайлівна. – За період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців передбачено 300 гривень за голову; за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 грн за голову; за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1500 грн за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 грн із розрахунку на одну голову молодняка. Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади копії таких документів: паспорти великої рогатої худоби, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка – витяг з Єдиного державного реєстру тварин; паспорт громадянина України; ідентифікаційний номер, довідки або договір про відкриття рахунка в банку.

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб – власників тварин.

– Надіє Михайлівно, на які ще програми в цьому році буде спрямована державна дотація?

– Прогнозується підтримка галузі тваринництва (4 млрд грн), фермерства (1 млрд грн), компенсація на придбання сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва (1 млрд грн), садівництва (300 млн грн) та інших інструментів підтримки (117,9 млн грн).

По програмі тваринництва кошти насамперед направлятимуть на підтримку будівництва нових ферм та комплексів: або на здешевлення кредитів на будівництво, чи на компенсацію частини власних коштів виробників, витрачених на будівництво.

700 млн грн буде спрямовано на вирощування молодняка ВРХ, про що зазначала раніше. 500 млн – бюджетна дотація за утримання молочного стада ВРХ (для юридичних осіб). Решта 300 млн грн – часткова компенсація вартості племінних тварин сперми та ембріонів.

Загальна сума підтримки фермерства складає 1 млрд грн. Її пропонується розподілити так: 500 млн грн – на здешевлення кредитів (із них 100 млн грн – для новостворених фермерських господарств); 205 млн грн – компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва; 190 млн грн – компенсація вартості насіння; 100 млн грн – фінансова підтримка обслуговуючих кооперативів; 5 млн грн – компенсація вартості дорадчих послуг.

У садівництві за державні кошти фінансуватимуться проведення робіт із закладення насаджень, догляду за ними до вступу у плодоношення та придбання матеріалів, необхідних для проведення таких робіт; придбання садивного матеріалу; будівництво холодильників, придбання ліній товарної обробки плодів; будівництво розсадницькими господарствами лабораторних комплексів та в камер швидкого заморожування плодів і ягід; придбання механізмів та техніки.


Теги: дотації на ВРХ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.