Перейти на мобільну версію сайту


01.12.2020

З 1 ГРУДНЯ ЗРОСТУТЬ ПЕНСІЇ ТА ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ

Разом з цим подорожчає електрика та газ.
daeb5ab505601c95bf3d17343dea6cb2-wide-big.jpg
З 1 грудня, згідно з законом про бюджет, зросте прожитковий мінімум. Загальний прожитковий мінімум становитиме 2189 грн на місяць. Це на 71 грн більше, ніж показник, що діяв з липня цього року. Але саме його беруть за основу для розрахунків низки соцвиплат. 
Для працездатних осіб прожитковий мінімум зросте до 2270 грн на місяць. Саме цей показник враховується при індексації заробітних плат. Він же береться за основу виплат з безробіття, які не можуть перевищувати чотири прожиткових мінімуми для працездатної особи, тобто з 1 грудня це буде 9080 грн.
Для жінок, які є найманими працівниками чи підприємцями, що сплачують ЄСВ, розмір декретних виплат не може бути меншим, ніж 25% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи.
Мінімальна зарплатня поки що залишається незмінною, і становить 5000 грн на місяць.

Для осіб, які втратили працездатність, прожитковий мінімум є базою для розрахунку пенсії. Тож мінімальна пенсія також зросте - до 1769 грн на місяць. Це на 57 грн більше прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, що діяв від липня цього року. У Пенсійному фонді повідомляють, що пенсії для непрацюючих пенсіонерів перерахують автоматично.
Зі зростанням мінімальної пенсії зросте і максимальна пенсія за віком - до 17 690 грн. Але щоб мати таку пенсію за законом про загальне пенсійне забезпечення, треба мати стаж не менше 35 років та офіційну зарплату у понад 53 тис. грн.

З 1 грудня за рішенням Національної комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), тариф на передачу електроенергії споживачам зросте на 30,2% - з нинішніх 240,23 грн/МВт·год до 312,76 грн/МВт·год. Оператором передачі електроенергії є НЕК "Укренерго". Простіше кажчи, у грудні тариф "Укренерго" із 24 копійок за кВт-год підвищується до 31 коп. Таким чином, вартість доставки електроенергії для всіх категорій споживачів від початку грудня зростає на 7 копійок.

Газ для виробників тепла подорожчає. Але не суттєво. У листопаді 2020 року оптова ціна на природний газ для виробників теплової енергії, яким НАК "Нафтогаз України" постачає газ у рамках спеціальних обов'язків (PSO), становив 5 375,37 грн за тисячу кубів (без ПДВ та витрат на транспортування). Це лише на гривню дорожче, ніж у жовтні, коли ціна газу для виробників тепла підскочила одразу на тисячу грн.

Виробники тепла - наразі єдині учасники ринку газу, які отримують газ за регульованими цінами, хоч вони і залежать від того, що відбувається на світових енергетичних ринках. Відтак "Нафтогаз" вирішив не змінювати свій грудневий тариф і залишив його на рівні листопада - 6,33 грн за куб з ПДВ за тарифом "Місячний" і 6,45 грн за куб з ПДВ за тарифом "Річний".

Ці тарифи є найнижчими на ринку. Проте в "Нафтогазі" підкреслюють, що ці тарифи - лише для клієнтів компанії. А частка "Нафтогазу" на ринку побутових споживачів складає приблизно 2,5%.
Разом із тим, є постачальники, які пропонують споживачам газ за схожою ціною. Наприклад, постачальник Yasno пропонує клієнтам купувати газ у грудні за ціною у 6,49 грн за куб з оплатою в кінці місяця. Інші постачальники пропонують газ для населення за цінами від 7,15 грн за куб до 8,8 грн за куб.

З 1 грудня 2020 року для ідентифікації клієнта та касових операцій банки почнуть приймати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у додатку "Дія". До того ж Нацбанк спростив низку норм, пов'язаних із проведенням касових операцій. Зокрема, спрощується процедура приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот та монет національної валюти та сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти.


Теги: соцвиплати, прожитковий мінімум, ціна на газ, ціна на світло

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.