Перейти на мобільну версію сайту


30.11.2018

Є ДОЛЯ ПРАВДИ

sybsidiiМістом поповзли чутки про те, що до кінця року кам’янчани змушені будуть платити дорожче за опалення та гаряче водопостачання, адже наше місто потрапило у список тих населених пунктів, де вирішили підняти ціни через здороження газу. Кам’янчани обурені тим, що кілька років поспіль їм забивали баки про те що, якщо в місті збудують котельні на альтернативних видах палива, то ми платитимемо менше за теплову енергію. А вийшло інакше. Місто на будівництво котелень та їхнє обладнання витратило «скажені» гроші, але натомість здешевлення наданих послуг МТВЕ ніхто не відчув, та ще й ціни надалі підвищують. Як це зрозуміти, ми поцікавилися в КП «Міськтепловоденергія».

– У вівторок, 27 листопада, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила низку проектів постанов «Щодо встановлення тарифів на послугу з централізованого опалення та центрального водопостачання гарячої води за категоріями споживачів ліцензіатам НКРЕКП» щодо підприємств – виробників теплової енергії, в тому числі і для нашого КП «Міськтепловоденергія», – повідомив прес-центр «МТВЕ». – Наразі ця постанова ще не є діючою і певний час буде проходити багатоступінчату процедуру узгодження в НКРЕКП. 

Мова йде про те, що Нацкомісія, як основний регулятор цін і тарифів в енергетиці, планує з 1 січня 2019 р. підвищити тарифи на тепло для споживачів теплоенергії: в частині населення – на 18,39% (до 1323,63 грн/Гкал.), знизити їх для бюджетних організацій – на 14,09% і підвищити для релігійних організацій (які в свій час були суттєво занижені), чим усунути соціальний дисбаланс між споживачами газу і теплової енергії.

І хоча котельні міста перейшли цьогоріч на альтернативні (але не безкоштовні) види палива, чим убезпечили себе від стовідсоткової залежності від газових монополістів, технологія вироблення теплової енергії є такою, що дороговартісної газової складової не є можливим уникнути повністю. Така економія, яку ми отримали від заміни одного виду палива на інше, дозволила нам закупити сировину для котелень і вчасно запустити тепло в домівки кам’янчан, на відміну від інших міст, які замерзають через борги перед облгазами.


Теги: тарифи, субсидії

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.