Перейти на мобільну версію сайту


01.08.2014

ВЗЯЛИСЯ ЗА РЕФОРМИ

Представники громадянського суспільства прагнуть до змін у країні.
Україна конче потребує реформ. Ця тема мусолиться давно. Ми розуміємо, що жити так як раніше вже не можна. Реформаторський підхід, зрештою вимоги Європи, до якої тягнеться прогресивна більшість, натякають нам, простим українцям, що варто було би увімкнути мозок і зрештою придумати вихід із ситуації.

Мозок вмикати не хочеться, принаймні цього не бажає робити номенклатурна еліта, що нині 10447652_10204282292398894_1399979488040308832_n.jpgкерує країною. Але й у неї останнім часом іншого виходу немає.
І коли політики старої закалки кряхтітимуть, намагаючись робити вигляд, що вірять у силу реформ, за справу беруться прогресивні, незаангажовані люди, серед яких чимало бізнесменів та експертів у різних галузях.
Про проект «Нова Країна» активно заговорили після Революції гідності. Зрештою він і створювався на барикадах, паралельно із пострілами зі снайперських гвинтівок. Активними натхненниками проекту є Валерій Пекар та Андрій Длігач, які на початку подій на Майдані взяли участь у створенні аналітичного центру «Громадянський оперативний штаб». У Кам’янці представником проекту є Олена Горб.

ЩО НОВОГО В КРАЇНІ?
Перше, що варто зрозуміти, «Нова Країна» - не політичний, а громадянський проект. Створювався він винятково на ентузіазмі. Можливо, в майбутньому він і стане політичним проектом, таким собі вишколом для майбутніх молодих політиків, але про це говорити зарано. Сьогодні Громадянська платформа 1979119_399471433530224_1395868012_o.jpg«Нова Країна» має бачення майбутнього України до 2020 року, сформоване простими українцями, яким небайдужа доля держави і які не знають і не вміють користуватися такими поняттями, як дерибан, відкат тощо.
Громадянський рух, який розпочався в лютому цього року як візійний проект «Нова Країна» нині виріс до масштабів об'єднання у майже 3000 активістів з усіх регіонів України, які спільно працюють над розробкою і втіленням проектів реформ. Варто зауважити, що кілька тижнів тому учасники «Нової Країни» двічі мали зустріч з Президентом Петром Порошенком. У результаті спільної роботи експерти Громадянської платформи підготували презентації з реформування країни в різних напрямках: судова, освітня реформа, реформа галузі інфраструктури та інші. Під час зустрічі Президент всіляко демонстрував свою готовність до змін.
Не менш важливим є той факт, що проект за своєю суттю самоврядний і фінансується за рахунок власних коштів учасників. Так буває, коли збираються незаангажовані люди, які розуміються у певних галузях, мають практичний досвід та знають, як покращити обраний ними сегмент 10458879_466067093537324_1378782023034617188_n.jpgвзаємодії.
Набираючи обертів, проект знаходить чимало прихильників.
«Нова Країна» діє не лише в загальнонаціональних масштабах - тут ідуть від великого до меншого. Регіональне розгортання проекту передбачає розробку бачення майбутнього для окремих міст, перевірку відповідності вже сформованої візії України регіональним інтересам. Українці мають мати «українську мрію», яка однаково підійде мешканцю сходу і заходу, півдня і півночі, Луганська, Чернігова, Житомира, Ужгорода, Севастополя, Одеси чи Кам’янця-Подільського.
Пошук мрії - це не просто якась дивацька забаганка, це те, що в майбутньому сконсолідує країну, виведе на єдино правильний шлях прогресивного розвитку. Зубожіння має бути подолано, а для цього повинні існувати конкретні механізми, які й намагаються прорахувати і втілити в життя активісти «Нової Країни».

ШЛЯХ ДО НОВОГО КАМ’ЯНЦЯ
На щастя, наше місто було й залишається прогресивним та проєвропейським. У нас люблять новаторство, у нас активно впроваджуються нові технології, зрештою ми живемо ледве не за принципом «Впереди планеты всей...». Тож не дивно, що у брейнштормінгу «Нової Країни» взяли участь чимало кам'янчан. Серед учасників були представники від бізнесу та місцевої влади, громадських організацій, ЗМІ тощо.
Упродовж двох годин представники п’ятьох сформованих груп презентували чимало ідей у таких напрямках, як економіка та бізнес, самоврядування, соціальний захист, розвиток дітей та молоді, публічний простір та дозвілля. Безумовно, всі напрацювання дискусійні й кожне з них можна обговорювати. Маємо надію, що найбільш вдалі ідеї з часом трансформуються у реальність та стануть часточкою «української мрії».
Після брейнштормінгу вдалося дізнатися, якою бачать активні кам’янчани місцеву владу. У першу чергу, вона має бути відкритою до громади. У районах міста пропонували створити територіальні органи влади та громадські організації з допомоги правоохоронних органам (на кшталт інституту шерифства). Щось подібне у вигляді громадських формувань ми маємо, але не всіх вони влаштовують.
На думку активістів, у місті мала б працювати «Гаряча лінія», діяти ресурс, на якому можна було KP-all-together-600x600.jpgб ознайомитись з інформацією щодо об’єктів нерухомості, тендерів, вакантних посад в державних органах. Також громадяни воліли б спостерігати за міграцією коштів у місцевому бюджеті, хотіли б, аби було створено мапу проблем міста. Щодо чиновників, то до них висувалося чимало вимог, як-от знання трьох мов, публічне покарання за неправомірні дії, заборона ведення бізнесу і політичної діяльності. Одним словом, Кам’янець має стати містом, у якому влада належить його жителям.
Чимало уваги приділялося соціальному захисту, зокрема розвитку дітей та молоді. Ось лише декілька з багатьох ідей в цьому напрямку:
* сучасні дитячі майданчики (зони відпочинку);
* безпечні тротуари для дітей / пішохідні зони / велосипедні доріжки і маршрути;
* муніципальний басейн;
* безкоштовні садочки з сучасними методами виховання;
* клуби вихователів (навчання і психологічна підтримка батьків);
* денна няня;
* працевлаштування молоді.

Не забули і про освітні заходи. Зокрема, говорили про впровадження школи олімпійського резерву, лідерів, леді і джентльменів, програмістів. Були ідеї щодо створення вуличного університету, дискусіних майданчиків, публічних читань, зон відпочинку, центру співпраці бізнесу, влади, громади.
Достатньо уваги приділили і туристичній галузі, адже Кам’янець поки що зберігає місію туристичного міста.
На думку активістів «Нової Країни», варто було би створити місто ремісників, вулицю художників, аквапарк, інфоцентри. Також проводити вуличні мистецькі акції, конкурс соціальної реклами, розчистити каньйон, зробити пляж та мережу кемпінгів.
А щоб не було соромно перед іноземцями, варто мати якісні дороги, тротуари, велосипедні доріжки, парковки, зони для вигулу тварин, громадські вбиральні, а також розвинену інфраструктуру для неповносправних.

ПРОЕКТИ В ДІЇ
- Нині на загальнодержавному рівні є близько 50 проектів, що знаходяться на різній стадії готовності, - розповідає координатор проекту «Нова Країна» у Кам’янці-Подільському Олена Горб. - Найбільших успіхів досягли підгрупи економічного спрямування, до складу яких увійшли чимало підприємців, випускників бізнес-шкіл, фахівці з економічних досліджень та консалтингу. З цієї групи вийшли напрямки «Податкова реформа», «Державні закупівлі» та «Економічна стратегія», усі вони працюють при Міністерстві економічного розвитку.
У Кам'янці визначився список пріоритетних проектів, які плануємо втілити в життя найближчим часом. Це Вуличний університет за співпраці з «Відкритим університетом Майдану» (проект ведуть хлопці з «Громадське телебачення Поділля»); Кава з профі - серія майстер-класів з питань бізнесу та маркетингу для підприємців і професійного кола (координатор Валентин Козярук) та Вулиця художників.
Зауважу, що проект відкритий для нових учасників: можна долучитися у якості експерта так і до роботи осередку загалом. Ми плануємо вивчати проблеми міста та разом шукати шляхи їх вирішення. Тому я закликаю всіх, хто має власні ідеї щодо розвитку міста та готовий працювати на волонтерських засадах - приєднатися до роботи осередку.
Більше інформації про нашу діяльність можна дізнатися на сайті: novakraina.org.

Теги: Нова країна, реформи, громадянська платформа, громадянське суспільство

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.