Перейти на мобільну версію сайту


16.09.2016

ВЗЯЛИСЯ ЗА ОЗИМУ ПШЕНИЦЮ

урожайМісцеві фермери та великі агрохолдинги, дбаючи про урожай наступного року, вже цьогоріч засіяли озимим ріпаком 5,7 тис. га сільгосземель (96% від прогнозу). Цього тижня розпочали посів озимих колосових культур. Наразі засіяно більше 790 га озимої пшениці, що складає 5% від районного прогнозу. Першими до посіву озимих зернових приступили Філія «Кам’янець-Подільська» та Філія «Мрія» ТОВ СП «Нібулон» і ТОВ «Енселко Агро».

Загалом по району планується посіяти більше 15,2 тис. га озимої пшениці, з яких 13,2 тис. га - сільгосппідприємствами. Також буде посіяно трохи більше 1 тис. га озимого ячменю та 100 га озимого жита. 

Водночас по господарствах району триває обмолот пізніх культур. Наразі зібрано 8,1 тис. га соняшника (72%) із середньою урожайністю 27 ц/га. Найкращі показники урожайності в ТОВ «Енселко Агро» та ТОВ ВКФ «Агро-Еко ХХІ». Загалом по району намолочено 20,6 тис. т.

Паралельно з цим у районі проходить збір ранньої та середньої сої, яку вже встигли обмолотити з площі 6,1 тис. га (40%), при урожайності в 15 ц/га. Цьогорічні показники урожайності сої є найгіршими за останні 5 років та коливаються від 0,9 до 1,6 т/га. Хоча надія аграріїв ще жевріє із посівами пізнього сорту, який перебуває в дещо кращому стані.

Разом із олійними культурами фермери розпочали збирання кукурудзи на зерно. Першими є ТОВ Фірма «Династія», ВК «Іскра-2007» та ФГ «Ювенга», які вже встигла обмолотити половину своїх площ. Загалом по району зібрано більше 60 га кукурудзи із урожайністю понад 6,6 т/га.

Крім того, триває підготовка ґрунту під посів озимини, якого за станом на звітну дату вироблено на площі 22,6 тис. га.

Продовжується виплата орендної плати власникам земельних ділянок (паїв). На сьогодні фермери на половину розрахувалися з орендодавцями на суму 54,7 млн грн (54%). Значна частина розрахунків проходить у грошовій форма і лише на 1 млн грн орендодавці отримали зерна. До бюджету відповідно сплачено кошти в сумі 9,8 млн грн (ПДФО).

Середній відсоток виплати орендної плати по району становить 5%. У поточному році в середньому по району нарахування орендної плати на 1 га складало 1974 грн, на 1 пай - по 4250 грн.

Світлана АНТОНЕЦЬКА.


Теги: врожай, озимі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.