Перейти на мобільну версію сайту


02.02.2018

ВЗЯЛИСЯ ЗА ФЕРМЕРІВ

фгЗ початку 2018 року члени фермерських господарств повинні в обов’язковому порядку сплачувати ЄСВ. До цього моменту вони були платниками на добровільних засадах. Які зміни відбудуться для фермерів після такого нововведення й чи не зменшиться кількість фермерських господарств у регіоні, спробуємо розібратися.

З 1 січня 2018 р. набули чинності законодавчі зміни, відповідно до яких члени фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, є платниками ЄСВ. Разом з тим, звільняються від обов’язкової сплати ЄСВ члени ФГ, якщо вони: отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України від 09.07.2003 №1058‑IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно на добровільних засадах.

Відповідно до ч.1 ст.3 Закону «Про фермерське господарство», членами ФГ можуть бути діти, які досягли 14-річного віку. Жодних виключень для дітей Закон про ЄСВ не робить. Таким чином, вони є звичайними платниками, як і всі інші особи.

Члени ФГ платять ЄСВ самі за себе. Цей висновок випливає з того простого факту, що члени ФГ названі як окремі платники в ст.4 Закону про ЄСВ, на рівні з підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність. Разом з тим вони не є найманими особами у фермерському господарстві.

У п.2 ч.1 ст.7 Закону про ЄСВ зазначено, що базою оподаткування ЄСВ є сума доходу, з якої утримується ПДФО, отримана членом ФГ. Якщо ФГ нарахувало дохід, але не виплатило його члену ФГ, вважається, що дохід таким членом ще не отримано. По-друге, базою оподаткування є не сума доходу, отримана членом ФГ на руки, а сума нарахованого ФГ доходу, до моменту вирахування ПДФО і військового збору. Причому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску з розрахунку на місяць, який для 2018 року становить 819,06 грн (3723 грн х 22%). А також не може бути більше максимальної суми ЄСВ з розрахунку на місяць – 12285,90 грн (819,06 х 15).
Є окремі члени ФГ, які тільки числяться такими членами, а дохід від ФГ фактично не отримують. Це саме стосується і дітей, які є членами ФГ. На жаль, такі члени також мають сплачувати ЄСВ у розмірі не менше мінімального внеску.

У п.8 ст.9 Закону про ЄСВ сказано, що періодом, за який платники ЄСВ подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім підприємців і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, для яких звітним періодом є календарний рік. Тобто, зі змісту цієї норми випливає, що члени ФГ мають звітувати щомісяця. І це при тому, що сплачують ЄСВ вони поквартально.

Взяття членів ФГ на облік здійснюється податковою службою шляхом внесення відповідних відомостей до реєстру страхувальників. У ч.4 ст.5 Закону про ЄСВ зазначено, що обов’язки платника ЄСВ виникають у членів ФГ з моменту провадження відповідної діяльності. Тобто, з моменту набуття членства в ФГ. А якщо членство почалося до 01.01.2018 р., то починаючи з цієї дати.


Теги: фермерські господарства, ЄСВ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.