Перейти на мобільну версію сайту


08.06.2018

ВІДТЕПЕР БУДЕ ПЕНЯ

ЖКХЗ 10 червня вступає в дію новий Закон України «Про житлово-комунальні послуги», в рамках якого відповідальність споживача за непогашену заборгованість стане більш жорсткою. Закон передбачає нарахування пені за кожний день її прострочення, обмеження та припинення надання послуги в цілому.

Новий закон стосується всіх українців, але найбільше все ж таки містян. Він встановлює новий порядок укладення договорів на отримання комплексу житлово-комунальних послуг: водо-, газо-, тепло- електропостачання, вивезення сміття, послугу управління будинком тощо. Йдеться, зокрема, про регулювання відносин між мешканцями і тими, хто надає житлово-комунальні послуги. Документ покликаний перевести ці відносини в ринкову площину й надати нові можливості співвласникам будинків.

Закон впроваджує типові види договорів, які дозволять співвласникам будинків або окремим споживачам самостійно обирати модель постачання комунальних послуг у їхніх будинках. Так, вони зможуть домовлятися з компанією-управителем, яка буде надавати послуги, щодо вартості послуг. Так саме співвласники зможуть делегувати управителю частину функцій з управління спільним майном будинку.

Закон передбачає вичерпний перелік прав та обов'язків між трьома гравцями – так званими «управителями», виконавцями комунальних послуг та споживачами таких послуг. Важливо, він містить норми, які передбачають відповідальність за відсутність послуг або неякісне їх надання. Завдяки цим нормам у споживачів з'явиться механізм захисту своїх прав.


Теги: пеня за борги по комуналці

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.