Перейти на мобільну версію сайту


20.12.2013

ВІД СМОРОДУ МОЖЕ БУТИ КОРИСТЬ

Нещодавно Михайло Сімашкевич перебував із робочим візитом у Німеччині. Його супроводжували член виконкому Олександр Борейко, депутати Володимир Юрьєв та Сергій Акимович.
На своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» Михайло Євстафійович ось що пише: «Європейська країна, усміхнені люди, які щодня мізкують про те, щоб завтра жилося ще краще. Вивчали досвід роботи біогазових утановок, подібний проект дав би змогу назавжди вирішити проблему неприємного запаху в місті. Переробка барди в сукупності з органічними відходами, як результат - дешева електроенергія і тепло. Вартість проекту близько 5 млн євро».
17 грудня міський голова разом із колегами дав прес-конференцію, під час якої розповів про те, що в рамках візиту вони побували в місті Марбург, де оглянули роботу муніципальної установки фірми «Шмак» компанії «Вісман». Ця установка працює досить ефективно, і біогаз, який отримується із відновлюваної сировини, біовідходів, різних органічних речовин, виходить дешевим. Лінія біоочистки за годину роботи дає тисячу кубометрів газу. Із цієї тисячі виходить 560 кубометрів насіннєв (1).jpgчистого метану. Вартість 1 кубометра складає 4 євро.
- Маючи таку установку, ми би могли переробляти барду, сміття із нашого сміттєзвалища, курячий послід «Авісу» тощо, при цьому отримувати ще й дешеву електроенергію та газ, - каже міський голова. - У Європі вже встановлено 11 тисяч таких установок, з яких 7 тисяч має Німеччина. у більшості випадків біогаз використовувався для виробництва електроенергії та тепла.
Також кам’янецька делегація побувала в місті Аллендорф, де мала зустріч із генеральним консулом України у Франкфурті Володимиром Харченком. Разом вони відвідали офіс компанії «Вісман» та ознайомилися із виробничими потужностями підприємства і безпосередньо з продукцією, яку воно виробляє. Крім того, оглянули роботу ще однієї біогазової станції, яка переробляє муніципальні відходи, гілля та тваринні відходи. Тут застосовується метод сухої ферментації, при якому вимоги до вихідного матеріалу, на відміну від вологої ферментації, вкрай низькі. Вироблений біогаз надходить у когенераційну установку, при цьому виробляються електроенергія й тепло.
- У нашому місті є всі передумови, аби збудувати такий завод, - додає міський голова. - Але проблема, як завжди, у фінансуванні. Наразі ми шукатимемо потенційних інвесторів серед наших підприємців.
Будівництво біогазової установки врятувало би Кам’янець від багаторічного смороду, сміття та курячого посліду.
Безумовно, наміри влади, як власне ідея вельми перспективні. Остаточне рішення з цього приводу міський голова ще не прийняв, він поки що взяв двомісячний тайм-аут для обдумування пропозиції та перемовин із керівництвом спиртзаводу, птахофабрики та місцевими підприємцями. Михайло Сімашкевич не полишає ідеї, аби місто придбало такий мінізавод, вартість якого складає 6 млн євро. Напевне, в цьому він має рацію, бо коли через кілька років завод окупиться, він зможе наповнювати міську скарбничку.
Що ж до будівництва в Кам’янці насіннєвого заводу, то Михайло Євстафійович із цього приводу також проводив перемовини із німецькою компанією «КВС», яка займається селекцією та реалізацією насіння. Однозначно в місті будуватимуть такий завод навпроти супермаркету «Епіцентр». Хоч інвестора не задовільняла висока, на його думку, ціна оренди земельної ділянки, та після жвавих дискусій обидві сторони зупинилися на сумі в 51 тис. грн за гектар землі щороку. А це додаткові надходження до бюджету. Загалом, вартість проекту складає 18 млн євро. Початок будівельних робіт заплановано на другий квартал 2014 року.

Теги: міжнародні зв’язки, інвестиції, Михайло Сімашкевич

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.