Перейти на мобільну версію сайту


18.01.2013

ВДАРИМО ВАУЧЕРОМ ПО БЕЗРОБІТТЮ!

За оцінками Міжнародної організації праці, в Україні безробітними є майже 10% економічно активного населення, тобто 2,2 мільйона громадян. І якщо молоді безробітні ще можуть сподіватися на працевлаштування, то людям старшого віку про це навіть думати зась. Докорінно змінити ситуацію покликаний новий Закон України «Про зайнятість населення», який набув чинності 1 січня цього року. Цим ваучер.jpgзаконодавчим документом передбачена професійна переорієнтація безробітних, яким виповнилося 45 і більше років. Така ініціатива держави має буцімто зменшити кількість безробітних старшого віку. Профпереорієнтація здійснюватиметься на основі ваучера у розмірі 10 прожиткових мінімумів, тобто 11 тисяч 80 гривень. Щоправда, отримати його зможуть не всі, а лише ті, в яких сплачені внески за 15 років у Фонд соцстраху. До того ж, ваучер компенсує не всю вартість навчання, а отже новоспеченому спудею доведеться доплачувати з власного гаманця.        
На специфічне навчання за ваучером цього року Держбюджет планує витратити 230 мільйонів гривень. Орієнтовно нові професії здобудуть 20 тисяч безробітних українців. У Міністерстві соціальної політики запевняють, що перелік затребуваних професій, навчальні заклади та послідовність операцій, які треба буде зробити, щоб отримати ваучер, уже готові.       
- Наразі ми не отримали нормативні документи, а також не маємо переліку навчальних закладів, у яких за допомогою ваучерів зможуть навчатися наші безробітні, - повідомила директор міського Центру зайнятості Наталія Постова. - Сподіваюся, що до кінця місяця зможемо надати кам’янчанам вичерпну інформацію щодо цього питання.
Більш детальний матеріал про деякі аспекти нового Закону «Про зайнятість населення» читайте в найближчому номері газети.

Теги: МЦЗ, зайнятість населення, ваучери, безробіття

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.