Перейти на мобільну версію сайту


07.03.2014

У АГРАРІЇВ ВЛАСНА ПЕРЕДОВА

Заледве блиснуло перше весняне сонечко, як аграрії району вже в полі. Що й казати, один день рік годує.
Про те, що цьогоріч планують сіяти на Кам’янеччині, ми поцікавилися в головного аграрія району, заступника голови РДА Ігоря Гая.
- Ігоре Віталійовичу, чи збільшилась цьогоріч площа під посіви ярих зернових та зернобобових культур?
- Наразі за всіма прогнозами по всіх категоріях господарств спостерігається збільшення площі під ярі культури. Якщо минулого року площа посіву становила 22358 га, то в 2014-му вона складає 25123 га.
Збільшились і плани посіву, зокрема ярий ячмінь засіватимуть на площі 3053 га, овес - 211 га, гречку - 1279 га, кукурудзу на зерно - 19519 га. Планується провести посів соняшника на площі 3182 га, сої - 13377 га, цукрового буряка - 240 га, однорічних трав разом з озимими на зелений корм - 3000 га. Також цього року в планах використати більше 1 тис. га землі під висадження овочевих культур та 4, 5 тисяч га - під картоплю.
Разом з цим, завершуються роботи з обрізки садів, що займають в районі площу в 1120 га.
- Чи вистачає мінеральних добрив, аби підживити майбутній урожай?
- Так, нині господарства району майже 100-відсотково забезпечені добривами, придбано більше 10304 тонн мінеральних добрив. Закуплено майже 60 т засобів захисту рослин. Наразі повнісю підживлено озимий ріпак на площі 3726 га, та озимі зернові (11120 га). Зауважу, що порівняно з минулим роком, збільшено кількість мінеральних добрив, а значить можемо сподіватися на кращий урожай.
- А як щодо готовності сільськогосподарської техніки?
- Хоч узимку роботи в полі не було, та в гаражному господарстві вона кипіла. Як результат, до проведення комплексу весняно-польових робіт практично 100-відсотково підготовлені трактори, сівалки, культиватори та інша ґрунтообробна техніка. Вдалося й дещо оновити аграрний автопарк.
- Чи вдалося цього року аграріям знайти ринки збуту?
- Безумовно, наразі здійснюється робота з укладання договорів з Аграрним фондом на продаж зерна на умовах форварду. Сьогодні Аграрний фонд приймає заявки від сільськогосподарських товаровиробників на реалізацію пшениці, жита, та ячменю врожаю 2014 року. Авансування зазначених культур здійснюється в співвідношення 50% під час укладання договору та 20% - за результатами весняного огляду страховою компанією відповідних посіві. Також навесні Аграрний фонд закуповуватиме ячмінь, овес, просо та гречку врожаю 2014 року за фактом посівів цих культур. При цьому сільгосптоваровиробники отримуватимуть аванс у розмірі 70% від мінімальної інтервенційної ціни для відповідної культури. Остаточний розрахунок проводитиметься за ринковими цінами.
А от з паливно-мастильними матеріалами (ПММ) не все так райдужно. Нині господарства району забезпечені ними лише на 60%. У зв’язку із підняттям курсу долара, трейдери не можуть визначитися з ціною на ПММ. Проте на початок весняно-польових робіт їх, за всіма прогнозами, має вистачити.

Теги: агробізнес, Ігор Гай

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.