Перейти на мобільну версію сайту


27.03.2015

ТРУДЯТЬСЯ ЯК БДЖІЛКИ

Більше двох тижнів, як у Кам’янець-Подільському районі триває весняна посівна кампанія.

За словами начальника управління агропромислового розвитку РДА Ігоря Гая, за станом на 26 березня на 90,08% посіяно ранніх зернових і зернобобових із запланованих 4122 га. Левову agro.jpgчастку посівів (3723 га) складає ячмінь, решту - пшениця, горох, викосуміш. До речі, з усіх сільгосппідприємств району найбільше ячміня планує посіяти ПП «Аграрна компанія-2004».
Зменшення посівів ранніх зернових, на думку начальника АПР, зумовлене невисокою рентабельністю цих культур.

На противагу їм цьогоріч значним попитом будуть користуватися соя, кукурудза та соняшник. На території району заплановано посіяти сої на площі 16749 га, кукурудзи - 17932 га, соняшника - 4313 га.

Окрім проведення посівної кампанії, здійснюється підготовка грунту під посів ярих культур. У зв’язку із практичною відсутністю зими та нестачею відповідної вологи, цього року як ніколи важливий агротехнічний захист. Проводиться запланована підготовка грунту до закриття вологи на площі 35713 га.

- Особливістю цьогорічної посівної кампанії є те, що вона, у зв’язку зі сприятливими кліматичними умовами, розпочалася на два тижні раніше, - коментує Ігор Віталійович. - Це стосується посіву ранніх зернових та зернобобових. На сьогодні 10 господарст найбільш успішно працюють у цьому напрямку - це ПП «Аграрна компанія-2004», ПП «Леон-Агро-2011», ПП «Деметра-2010», ФГ «Велес-Агро», ВК «Іскра-2007», ПП «Деметра», САФ «Колос», ТОВ «Династія», ПП «Нефедівське», ФГ «Колос-Агро».

Попри успішний початок посівної кампанії перспективи на відмінний результат не такі вже й райдужні. За словами головного аграрія району, економічна криза добряче вдарить і по агросектору. Уже ймовірне скорочення валового збору урожаю на 15% через подорожчання не лише агропродуктів, а й засобів захисту.

- Аграрії, безумовно, намагатимуться економить, - пояснює Ігор Гай. - І ця економія, швидше за все, відіб.ється на засобах захисту, яких буде внесено менше аніж минулого року.

Теги: агросектор, весняно-польові роботи, посівна кампанія, Ігор Гай

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.