Перейти на мобільну версію сайту


22.07.2016

ТОМАТИ Б’ЮТЬ РЕКОРДИ

За попередній тиждень плодоовочева корзина в Україні подорожчала в середньому на 7%.

цінаЧерез проблеми з вибірками огірка в господарствах ціна на зазначену продукцію за тиждень підвищилася на 35%. Через поширення хвороб, а також спеки і посухи в багатьох господарствах України раніше відзначалася масова загибель врожаю огірка.

До спеки доєдналася сильна злива з градом, яка знищила городину в декількох регіонах Хмельницької області, зокрема і сусідньому Чемеровецькому та в с.Оринин.

Сьогодні ціна на огірок коливається в межах 7-8 грн за кілограм, але й вона не буде остаточною, принаймні, експерти стверджують, що такою низькою як у попередні роки вона не буде.

Також минулого тижня на українських ринках утворився дефіцит томата, в результаті ці овочі подорожчала відразу на 47%. Такої високої ціни на помідори у середині липня не було зафіксовано за всю історію незалежності країни. Сьогодні на Центральному ринку міста можна придбати за ціною 18-25 грн за кілограм.

Скотилася ціна на кабачок, за кілограм якого просять 3 грн. Швидше за все, нижчою вона не буде, тож саме час робити кабачкову ікру.

Загалом значних цінових коригувань у сегменті борщового набору не відбулося. Знизити ціну виробники були змушені лише на буряк, адже на ринку виник надлишок цієї продукції, а купівельна активність була вкрай низькою. Наразі буряк коштує 1,5-3 грн/кг, що в середньому вдвічі дешевше, аніж минулого року. 

У той же час, морква за рік подешевшала більше ніж в чотири рази. За жовтогарячу красуню продавці на ринках просять 4-6 грн/кг.

Крім того, на українських ринках за тиждень помітно подорожчали свіжі ягоди. Так, у силу сезонного скорочення пропозиції ціна на вишню підвищилася на 20%, смородину - на 12,5%, малину - 6%.

У той же час, пропозиція абрикоса та персика на ринках країни, навпаки, зростала за рахунок збільшення обсягу відвантажень з місцевих господарств і стабільних поставок з Молдови. У підсумку за тиждень ціна на абрикос в Україні знизилася на 14%, а персик подешевшав відразу на 40%. 


Теги: цінова політика, плодово-овочева корзина

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.