Перейти на мобільну версію сайту


02.11.2012

ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНЕ ПАВУТИННЯ

Хто і коли звільнить від нього наші будинки?
Якщо всередині квартир панують сучасні «блага цивілізації», як-от кабельне телебачення, Інтернет чи домофон, то назовні помешкань кам’янчан панує хаос: телеконунікаційні мережі, немов павутиння, обсотали під’їзди та фасади будинків. У деяких місцях вони звисають великими пучками, десь поодиноко теліпаються. Чималі дірки у стінах свідчать про вул.Годованця ,24-1.JPGвикористання горе-майстрами перфораторів, а дахи будинків настільки обплетені комунікаційним павутинням, що на них господині можуть розвішувати випрану білизну. Ситуація, яка склалася у місті з хаотичним, неконтрольованим проведенням мереж до будинків, дуже непокоїть кам’янчан. Вони запитують міську владу: скільки триватиме цей безлад і хто покладе йому край?    
З такими запитаннями звернувся до провайдерів телекомунікайних мереж міста директор міського департаменту ЖПДІ Олександр Бабчинський. Він зачитав уривок одного з листів, які останнім часом усе частіше надходять на адресу департаменту. У ньому мешканці будинку №40, що на вул.Пушкінській, обурювались з приводу проведення монтажних робіт місцевими провайдерами. Зокрема, в листі зазначено, що працівники компанії «Київстар» «добивають» будинок, видовбуючи у стінах дірки за допомогою перфоратора.      
- Скільки це триватиме? - запитав присутніх Олександр Васильович. - Проїдьте містом і погляньте, які «гірлянди» звисають на будинках. Це ваша робота, точніше, ваше безвідповідальне ставлення до неї. Погляньте, що коїться на дахах. Там скоро не буде, де стати - все обсотане кабелями. Дехто навіть додумується робити на дахах дірки, щоб провести кабель. Ви знаєте, скільки коштує ремонт даху? А що робиться у під’їздах? Всі стіни покриті мережами. Дехто з робітників ваших компаній, не задумуючись, довбає стіни перфораторами. А як працівникам ЖЕКів робити ремонти у під’їздах, як побілити стелю і стіни? Шановні, скільки це триватиме? Можливо, вже пора об’єднатися і нарешті привести до ладу телекомунікаційні мережі?! Сьогодні для цього є всі технічні можливості. Немає лише вашого бажання. А для того, щоб воно якомога швидше Дружби народ¦в,14 (1).jpgнародилося, я тимчасово забороняю вам монтувати нові лінії. Попередьте своїх клієнтів, що ви відновите роботу не раніше, як через місяць. Сподіваюся, що цього часу буде достатньо, щоб не лише прийняти спільне рішення з облаштування телекомунікаційних мереж на фасадах будинків і в під’їздах, але й розпочати відповідну роботу.      
Своє обурення висловили і начальники ЖЕКів та голови правлінь ОСББ, які, зокрема, зазначили, що деякі провайдери монтують у під’їздах свої мережі, так би мовити, на перспективу. Адже на сьогодні у тому чи іншому під’їзді немає жодного користувача, який би хотів отримувати їхні послуги. Також далеко не всі компанії укладають договори з керівниками комунальних господарств на проведення монтажних робіт. Іншими словами, дехто робить це не тільки без дозволу, але й навіть без відома відповідальних за проведення таких робіт осіб.
З минулого року металеві стояки для своїх кабелів у під’їздах монтують працівники ДП ТОВ «Імпульс». Але, за словами Олександра Бабчинського, це не вирішує проблеми, адже не можна допустити, щоб кожен провайдер персонально для своїх мереж монтував стояк. Крім того, працівники «Імпульсу» навряд чи досконало знають проект того чи іншого будинку, а отже, вони не мають права визначати, де саме встановлювати металеві стояки. Таке монтування має відбуватися лише з відома керівника комунального підприємства та під контролем Соборна 29а (2).JPGспеціаліста, який добре знає проект будівлі.                 
Ще однією з проблем, якою варто було б перейматися місцевим провайдерам, є перехід їхніх мереж з електроопор до будинків.
- Рано чи пізно ці «воздушки» будуть демонтовані, при чому абсолютно законно, - попередив присутніх директор департаменту ЖПДІ. - Поки цього не сталося, пропоную вам об’єднати свої зусилля та або придбати відповідне обладнання, або найняти організацію, яка має необхідну техніку для прокладання кабелів між електроопорами і будинками.
На думку Олександра Васильовича, найкращим варіантом для виходу із ситуації, яка склалася навколо хаотичного проведення телекомунікаційних мереж у будинках, буде складання графіка упорядкування мереж на фасадах будинків та у під’їздах. Кожен упорядкований будинок прийматиме створена для цього комісія.
Пропозиції щодо впорядкування телекомунікаційних мереж від керівників комунальних підприємств та провайдерів розглядатимуться протягом декількох тижнів, після чого буде вироблена єдина концепція, за якою надалі працюватимуть надавачі телекомунікаційних послуг.

Теги: телекомунікаційні мережі, інтернет-оператори

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.