Перейти на мобільну версію сайту


25.03.2016

СИНХРОННО НА ГРИВНЮ ВВЕРХ

Практично за ніч ціни на пальне скочили на 1 грн по всіх позиціях. Це сталося одночасно на всіх АЗС країни.
Якщо наприкінці минулого тижня вартість пального коливалися в межах 17,45-19,99, то за день ця цифра збільшилася рівно на 1 грн. При цьому дизпальне в середньому подорожчало на 50 коп.

Сьогодні найнижча ціна бензина А-92 становить 18,45 грн, найвища - 20,99 грн. Ціна на А-95 зросла відповідно, й АЗСколивається в межах 18,95-21,99 грн/літр. За літр дизельного пального водіям доведеться викласти з кишені у середньому 16,95 грн, що на 45-50 копійок вище показника минулої п'ятниці. Напівгривні зросла ціна й на газ, як порівнювати з минулим тижнем.

Зауважимо, що найбільші мережі автозаправних станцій у понеділок, 21 березня, синхронно підняли ціни. Мережі WOG, OKKO, SOCAR і Shell підняли ціни на всі види пального на 1 грн/літр. Не відстала від них і консолідована мережа АЗС групи «Приват» (ANP, «Авіас», «Укрнафта», Sentoza), хоча між останньою і першими існує відчутний розрив у ціновій політиці у середньому на 2-3 грн/літр.

Як пояснюють ситуацію експерти, зростання цін на заправках обумовлене ринковими причинами. Ціни на залізничні партії ДП від початку лютого подорожчали на 1700 грн/т, бензину - на 1000 грн/т. Зростання відбулося внаслідок підвищення європейських котирувань. Безумовно, це не могло не відбитися на кінцевій продукції. Ціни на пальне перебувають у прямій залежності від коливання курсу долара. При цьому нафтотрейдери в їхньому підвищенні не зацікавлені, бо це призводить до зменшення обсягів реалізації і відтоку споживачів на ті станції, які пропонують менш якісне, іноді навіть сурогатне паливо, але дешевше.

Експерти прогнозують, якщо долар і далі зростатиме, ростимуть і ціни на пальне, адже 85% нафтопродуктів імпортується. Як наслідок, угору поповзуть ціни на товари, адже транспортні витрати потрібно буде в щось закладати.
Витрати понесуть і аграрії. Як запевняють їхні представники, на сьогодні агропідприємства забезпечені пальним на підживлення й посівну кампанію, та коли розпочнуться жнива, і ціна на пальне не впаде, її доведеться закласти у витрати.

Картина невтішна, адже експерти нафторинку прогнозують, що вартість дизпального може зрости до 19 грн за літр, а бензину - до 22 грн за літр. Якщо так станеться, варто очікувати й на черговий бунт від перевізників міста та району.

Теги: АЗС, ціна

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.