Перейти на мобільну версію сайту


20.05.2016

СУБСИДІЇ ПО-НОВОМУ

Нові тарифи на житлово-комунальні послуги внесли корективи в надання субсидій громадянам. На які зміни очікувати кам’янчанам та що змінилося після прийняття постанови Кабміну від 27.04.2016 №319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» розповідає заступник начальника відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах сім’ї Анна Медведик.

субсидія- Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 №319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. 

У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.

У зв’язку з цим, із травня 2016 р. буде здійснено перерахунок діючих субсидій. Постановою доповнено перелік послуг, на оплату яких призначається субсидія.

- Чи матимуть право на субсидію особи, які орендують житло?

- Постановою доповнено норму щодо призначення за рішенням комісії субсидії особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у будинку на підставі договору найму (оренди) житла, що є умовою щодо нарахування цій особі плати за житлово-комунальні послуги.

Через відсутність засобів обліку комунальних послуг кількість зареєстрованих у житловому приміщенні осіб часто може відрізнятися від кількості осіб, які орендують житло. У зв’язку з цим ускладнюється розрахунок житлової субсидії через невідповідність вартості послуг. Таким чином, плата за послуги має нараховуватися на ту кількість осіб, яка орендує житло. При цьому особа, яка орендує житло, не обов’язково має відкривати особовий рахунок для сплати за послугу.

- Чи враховуються під час призначення субсидій доходи за останні три місяці?

- Виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням. Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначається у I кварталі – на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.

Також збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, до: 2 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (платників єдиного податку І групи); 3 розмірів прожиткового мінімуму (платників єдиного податку ІІ групи); 4 розмірів - для платників єдиного податку ІІІ групи.

Для працездатних осіб, які не працюють (крім учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини; військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший за прожитковий мінімум, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму.

Для студентів денної форми навчання, які мають батьків, зареєстровані самі й не отримують стипендію, а також для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості йі не отримують допомогу по безробіттю, у яких середньомісячний дохід менший прожиткового мінімуму, до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму.

Із переліку осіб, до доходу яких враховуються фактичні розміри соціальних виплат, виключено осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку. Таким чином, до сукупного доходу таких працездатних осіб враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму. 

Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначенні субсидії, державною соціальною допомогою на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та щомісячною адресною допомогою внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

- На який термін призначається субсидія?

- Для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення до кінця опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців. Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік. Постановою скасовано норму стосовно призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період без звернення громадян. Якщо є договір найму (оренди), субсидія призначається до того місяця, в якому завершується термін дії договору найму (оренди). Призначення субсидії на наступний період здійснюється на підставі заяви і декларації.
Відповідно до Постанови, громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Таким чином, надавачі послуг контролюють сплату не лише обов’язкової частки плати, а й усього обсягу спожитих послуг.

Наталія ЯЦЕМІРСЬКА


Теги: житлові субсидії

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.