Перейти на мобільну версію сайту


08.09.2017

СУБСИДІЇ ПО-НОВОМУ-1

субсидіїНе за горами новий опалювальний сезон. Саме час подумати про те, як економно й ефективно його провести, аби і гаманець не постраждав, і тепло було в будинку.

Як і минулого року, цьогоріч держава пропонує громадянам скористатися програмою субсидій. Минулого опалювального сезону в Україні по субсидію звернулися 6,8 млн домогосподарств, на майбутній сезон вже призначено 5,9 млн субсидій, щоправда цьогоріч порядок їхнього призначення дещо змінений.

На які нововведення очікувати, поцікавилися в департаменті соціального захисту населення.

З 1 травня набули чинності нові правила отримання субсидій – цьогоріч їх перерахують вже з урахуванням нових знижених норм споживання. Субсидію на наступний період не отримають громадяни, котрі мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, сума якої перевищує 340 грн. Що ж це за нові правила, за якими нараховуватимуть субсидії?

1. Соціальні норми знижено.

Найвагомішою зміною в нарахуванні субсидій в 2017 році стало скорочення соціальних норм споживання тепло-, електро- та газової енергії. Якщо ще минулої зими субсидія покривала 330 кубів на опалення квартири площею 60 кв.м, уже в наступному опалювальному сезоні знижку будуть нараховувати тільки на 300 кубів. Якщо сім'я й далі споживатиме 330 кубів, за 30 додаткових доведеться платити (за чинним тарифом це 204 гривні, або 6,8 грн/куб.м). Щодо тепла, то в квартирі з центральним опаленням, площею 60 кв.м, субсидія буде покривати замість 3,28 лише 2,5 Гкал тепла. За зайву різницю, знову ж таки, доведеться доплатити.

Якщо у вашому помешканні відсутні газові лічильники, то для вас соціальні норми споживання газу будуть зменшені на 25%. Якщо раніше норма для приготування їжі складала 4,4 куб.м газу на місяць на особу, то цьогоріч її знижено до 3,3 куб.м на місяць. Скоротилися норми оплати за підігрів води: замість минулорічних 7,1 куб.м у місяць на особу, отримуємо від Уряду 5,4 куб.м на місяць. У квартирах без газових лічильників особливо не врятує ситуацію і наявність водонагрівача. Із ним субсидія покриватиме лише 10,5 куб.м на місяць газу на одну особу замість колишніх 14 куб.м/міс.

2. Тривалість змінено.

Разом із зниженням соціальних норм, змінилася тривалість опалювального періоду. Якщо минулоріч субсидійна «зима» розпочиналася з 1 жовтня і тривала до 30 квітня, то цього року субсидія на опалювальний період призначатиметься в період з 15 жовтня до 15 квітня. Місяць часу гарантовано й непомітно, але скоротили.

Для будинків з централізованим опаленням опалювальний період розпочинається, відповідно до розпорядження міського голови.

3. Доходи перерахують.

Відтепер субсидії будуть надавати з урахуванням середньомісячного доходу осіб за останні шість місяців, а не за останній календарний рік. Мабуть, це зроблено, щоб відсікти тих, хто отримує мінімальну зарплату. З нового року вона збільшена вдвічі до 3200 грн, але якщо б продовжували вважати середню зарплату за рік, то за рахунок минулого року багато-хто з громадян однаково претендували б на субсидії. При цьому субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива буде призначатися, виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Право на субсидію матимуть і громадяни, які офіційно орендують житло. Загалом обмежень у видачі субсидій всього два: купівля дорогого майна, товару (послуги) на суму понад 50 тис. грн і виявлення незадекларованих доходів під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї державним соціальним інспектором.

4. Стислі терміни.

Протягом місяця тим, хто отримує субсидії, потрібно повідомити органи соціального захисту населення про зміни, якщо такі є, зокрема про зміну складу зареєстрованих осіб у помешканні (якщо хтось виписався чи прописався); зміну соціального статусу членів родини (хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером); про здійснення одноразової покупки, що перевищує 50 тис. грн; про зміну набору комунальних послуг (якщо відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне або навпаки).

Загалом від претендентів на субсидії новий порядок вимагає подання лише заяви і декларації про доходи-видатки. Причому чиновникам заборонено вимагати інші документи. У разі неможливості отримання відомостей про доходи громадян із Державної фіскальної служби працівники департаменту мають право отримати необхідні відомості від одержувачів субсидії. Громадянам, які отримували субсидію протягом опалювального сезону 2014/15, взагалі хвилюватися немає про що, адже їм субсидія за новими правилами буде призначена автоматично.

5. Боржникам відмовлять.

Якщо минулого року субсидія призначалась без врахування наявності боргу з оплати житлово-комунальних послуг у одержувачів субсидії, то цьогоріч дозволяється мати заборгованість понад два місяця з оплати житлово-комунальних послуг, сума якої не перевищує 340 грн. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.

6. Переплату «спишуть».

Переплату за ЖКГ, яка набереться в сім'ї за півроку, з 1 травня просто спишуть з рахунку. Раніше вона переходила на наступний місяць, тобто, якщо цього місяця спожив менше енергії і переплатив, то в наступному місяці сплатиш менше. Це мотивувало людей економити. Тепер же переплата за холодну і гарячу воду, а також за опалення, буде повертатися до бюджету. Тобто, сім'я, яка отримувала субсидію на комуналку, але економила і споживала менше норми, залишки на своїх рахунках втратить.

Проте, якщо раніше монетизація субсидій не здійснювалася, то цьогоріч з’явилося таке поняття, як компенсація невикористаної частини субсидії, монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на індивідуальне опалення. Тобто, невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб.м природного газу (695,79 грн) або вартості 150 кВт/год. електричної енергії (135 грн), відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.

7. Штрафи будуть.
Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, зазначені у пункті 14 Положення, повертається за вимогою органу, що призначив субсидію, або безпосередньо отримувачем.

Теги: субсидії по новому

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.