Перейти на мобільну версію сайту


11.12.2015

СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ЗРУШАТЬ

Третього грудня міський голова Михайло Сімашкевич, його заступники Григорій Горшунов, Володимир Юр’єв та секретар міськради Дмитро Васильянов разом із постійною депутатською комісією з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології провели робочу нараду з представниками будівельної галузі міста.

Нині в місті маємо достатньо довгобудів, низку проблем із початком і завершенням будівництва, через те, що довгоочікуваний Архбудконтроль ніяк не може запрацювати.

- Це питанння будівельники неодноразово піднімали і все ж добилися, що з 1 вересня в Кам’янці мало запрацювати відділення Архбудконтролю, а на посаду начальника було призначено Олександра Свириду, але чомусь цю дату перенесли на початок наступного року, - каже голова депутатської комісії Валерій Слободян. - Отже, архітектурно–будівельний контроль, який здійснює перевірку будівництва на відповідність проектним і державним нормам, перевірку технічних умов, належне оформлення технічної документації, прийняття в експлуатацію та обстеження будівельних об’єктів, накладання штрафів, у Кам’янці обіцяють запровадити з 1 січня.

Будівельники підняли досить болюче для них питання отримання технічних умов від монополістів на енерго- та газопостачання. З цього приводу було прийнято рішення підготувати звернення на ім’я голови Верховної Ради та прем’єр-міністра, щоб спростити отримання технічних умов для полегшення підключення нових будинків до енергомереж.

Розглядалося не менш важливе питання забезпечення будівельної галузі молодими кадрами, адже якість підготовки будівельників після навчальних закладів досить низька, крім того, молодь не бажає працювати на будівництві.
На зустрічі вирішили організувати комісійне обстеження технічного стану майна комунальної власності - будинку на Нігинському шосе, 1а, щоб нарешті вирішити його долю, а також допомогти будівельникам вирішити питання з виконання наказу міністра оборони щодо фінансування житлового будинку на просп.Грушевського, 50.

- Спільно нам вдалося реалізувати в місті багато цікавих проектів, - каже Михайло Сімашкевич. - Будівельники допомогли втілити в життя ідеї, які ще досі не профінансовані з Держбюджету. Дякую вам за розуміння та небайдужість до рідного міста. Та, якщо аналізувати темпи будівництва житла за останні п’ять років, то в поточному, на жаль, спостерігається тенденція до зниження. Раніше ми мали державне замовлення на соціальне житло, сьогодні цього немає. Спільно слід обговорити, які у вас є проблеми, та знайти шляхи їхнього вирішення.
Серед проблем, які озвучили будівельники, були відсутність підтримки будівельної галузі на державному рівні, в тому числі й програм на замовлення соціального та молодіжного житла, бюрократизація окремих структур, які уповільнюють процес зведення житлових споруд.

У результаті зустрічі було прийнято рішення підготувати звернення від Асоціації будівельників міста до Кабміну з метою вирішення проблем будівельної галузі, яка не лише знижує темпи розвитку, а подекуди навіть зовсім зупиняє.
Будівельники вирішили відтепер зустрічатися щокварталу, аби обговорювати нагальні питання.

Теги: архбудконтроль

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.