Перейти на мобільну версію сайту


22.06.2012

СПІЛЬНИМИ БУДУТЬ ХІБА ЩО ДІТИ

З 13 червня приватизоване подружжям житло та земельні ділянки перестало бути спільною власністю.
Це визначено Законом №4766-VI «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо майна, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка», який вже набув чинності.

Ми повернулися до того, звідки починали. Адже колись у Сімейному кодексі не було передбачено «спільного» статусу для приватизованого майна. Воно (майно) розглядалося таке, що належить кожному з подружжя окремо.37840.jpg
Та потім, як часто буває, у верхах захотіли змін. Як зазначають з цього приводу експерти, доходило до абсурдних ситуацій, коли іноземець, одружившись в Україні, отримував право на половину того, що приватизувала особа з українським громадянством.
Аби убезпечити себе, й, можливо, країну від «розбазарювання» депутати спочатку внесли на розгляд законопроект №8639 (і прийняли його як Закон), який передбачав, що приватизована земля не може бути спільною сумісною власністю подружжя, якщо один з них - іноземець. Але Президент ветував закон, внісши свої пропозиції.
Глава держави виходив з того, що «приватизацію житла та земельної ділянки слід розглядати як персоніфіковані правові відносини між державою і громадянином України, що виникають з приводу безоплатної передачі державного майна чітко визначеному власникові».
Отож відтепер майно, набуте громадянином України під час приватизації, має ознаки особистої власності кожного з подружжя. І це враховується не лише у випадку, якщо другий з подружжя - іноземець.

Теги: закон

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.