Перейти на мобільну версію сайту


29.01.2016

ПРО СУБСИДІЇ І ПІЛЬГИ

У зв’язку зі впровадженням змін у програмі надання субсидій почали ширитися різні чутки щодо нарахування субсидій. Із цього приводу відбулася прес-конференція, на якій заступник начальника відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах сім’ї департаменту соцзахисту Анна Медведик давала роз’яснення з приводу питання невикористання всього обсягу газу (чи іншої послуги).

- Розмір субсидії розраховується виходячи з об’ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою субсидіїКабміну від 06.08.2014 р. №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», незалежно від фактичного споживання обсягів природного газу чи інших комунальних послуг, - розповідає пані Анна. - Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну, гарячу воду, електроенергію), на які надається субсидія. Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення перераховують на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їхньої вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується як оплата на наступний розрахунковий період.

Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується винятково на підставі соціальних норм та нормативів споживання комунальних послуг. Додатково наголошуємо, що споживати комунальні послуги економно це вигідно. Якщо не використовується весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, споживач все одно будете користуватись субсидією.
Також присутнім повідомили про виплати на дітей одиноким матерям та на дітей, яким не виплачуються аліменти. Із 1 січня запроваджені нові умови надання соціальної допомоги матерям-одиначкам.

- Відтепер одинока мама отримуватиме кошти на дитину в розрахунку як різниця між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і середньомісячного сукупного доходу сім’ї за 6 місяців на одну особу, - коментують спеціалісти департаменту созцахисту. - Тимчасова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, становитиме різницю між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї у розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Уряд установив, що для громадян, які звернуться в період січня-березня 2016 року за наданням допомоги одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів за новими умовами, допомоги призначаються з 1 січня 2016 року.

Із 1 липня 2015 р. набрала чинності постанова Кабміну «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї».

Пільги на житлово-комунальні послуги, телефон та на тверде паливо і скраплений газ із врахуванням доходу сім’ї пільговика надаватимуться наступним категоріям громадян: звільнені зі служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції; особи начальницького складу податкової міліції; особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби; діти (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків, непрацездатні члени сімей, які перебували на їх утриманні; учасники війни; члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та їх вдови; особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною та їх вдови; сільські педагоги, медики, працівники культури, бібліотек та у сфері захисту рослин на пенсії; жертви нацистських переслідувань; багатодітні сім’ї, діти війни; батьки та члени сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли без вісти під час виконання службових обов’язків; особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або вислугу років та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків.

Надання пільг припиняється у випадку, якщо пільговиком приховано або подано недостовірні дані про доходи, що вплинуло на визначення права на пільги, або за письмовою заявою пільговика.

Із 1 січня 2016 р. відбулося автоматичне поновлення пільг окремим категоріям громадян на оплату-житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку зі врахуванням середньомісячного сукупного доходу членів сім’ї пільговика. У 2016 році величина доходу, яку має не перевищувати середньомісячний сукупний дохід пільговика та осіб, які відносяться до членів його сім’ї при наданні пільг, становить 1930 грн.

Теги: субсидії, пільги, департамет соціального захисту

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.