Перейти на мобільну версію сайту


01.09.2017

ПОКИ ВИ ЧЕКАЛИ, МИ НАМАЛЮВАЛИ

громадаНа 27 вересня заплановане засідання сесії обласної ради. Серед низки питань депутати розглядатимуть зокрема і зміни до перспективного плану формування громад Хмельницької області.

Із проектом цього рішення можна ознайомитися на сайті облради. Нова мапа Кам’янеччини у разі ухвалення проекту матиме цікавий вигляд. Обласним обранцям пропонують «перекроїти» Кам’янець-Подільський район, після чого буде створено Гуменецьку, Колибаївську, Орининську, Слобідко-Кульчиєвецьку сільські та Староушицьку селищну об’єднані територіальні громади. Не забули обласні чиновники і про місто Кам’янець-Подільський – його майбутнє бачать шляхом створення Кам’янець-Подільської міської об’єднаної територіальної громади.

Що ж отримаємо у сухому залишку? До вже створеної Гуменецької громади другий рік поспіль проситься Циківська сільська рада Чемеровецького району. Схоже, тамтешнім жителям таки дадуть зелене світло, адже з Цикової найближче до Гуменців – всього 18 км, а до Чемерівців аж 48 км.

Ще двома сільськими радами після ухвалення змін поповниться Слобідко-Кульчиєвецька сільська рада – Кульчиєвецькою та Княжпільською, які до останнього зволікали з прийняттям позитивного рішення про об’єднання. Нагадаю, на 29 жовтня Центральна виборча комісія призначила перші вибори голови та депутатів Слобідко-Кульчиєвецької вже об’єднаної територіальної громади. У ще двох сільських радах, яких цьогоріч «кинуть» на дооб’єднання, вибори, ймовірніше за все, пройдуть 9 грудня 2017 р.

Практично за графіком, хоч і з великими потугами рухається Староушицька селищна рада, для якої перспективний план залишається незмінним. Відповідно до нього, з центром у Старій Ушиці об’єднаються Крушанівська, Нефедівська, Грушківська, Подільська та Чабанівська сільські ради. До слова, в останній і досі вірять, що реформа децентралізації далі не рухнеться, і вони ще протягнуть рік-два, киснучи у власному багні.

Як і два роки тому, незмінними залишаються плани щодо Орининської об’єднаної громади, де заразом із Оринином одним кордоном будуть обмежені Підпилип’янська, Шустовецька, Приворотська та Заліськоперша сільські ради. Обласні чиновники навіть оком не повели на те, що Залісся Перше з крихітною Параївкою ще два місяці тому дали згоду на приєднання до Довжоцької громади. Але її, як з’ясувалося, в новому перспективному плані немає. Така ж доля і в Жванецької громади. Обидві, якщо вірити майбутній карті, з легкістю поглине створена два роки тому Колибаївська об’єднана територіальна громада, прихопивши під своє крило 12 сільських рад – уже існуючі Колибаївську та Ходоровецьку та ще ні сном, ні духом не розуміючих Довжоцьку, Рихтівську, Слобідко-Рихтівську, Кадиєвецьку, Рудську, Сокільську, Гринчуцьку, Жванецьку, Ластовецьку та Завалецьку сільські ради. Виходить, що попередні плани та перспективи не рахуються чи комусь таке укрупнення, ой, як гріє душу?

Напевне, не тільки розширити кордони, а й перетворити селян на містян вирішили, коли створювали Кам’янець-Подільську міську об’єднану територіальну громаду, до якої в перспективному плані «дописали» Зіньківську, Кам’янську та Панівецьку сільські ради. Цікаво, селяни в курсі, що їх вже «злили», і вони за якийсь місяць-другий стануть «городськими»? Але хто кого питає, якщо інформацію про новий перспективний план намагаються не лише замовчувати, а й заперечувати, мовляв, так не буде. Можливо, й не буде, проте під лежачий камінь вода не тече. Якщо не рухатися, то все залишиться в такому вигляді, як затвердять обласні депутати на пленарному засіданні 27 вересня.

Активісти Жванецького напрямку не покидають надію реанімувати Жванецьку об’єднану громаду, якій рух вперед кілька тижнів тому заблокувала Сокільська сільська рада, не давши згоди на об’єднання. Є інформація, що наразі зібраний пакет необхідних документів про утворення Жванецької об’єднаної громади, звісно, без Сокільської, який готують на підпис губернатору.

Дамоклів меч завис над Довжоцькою сільською радою, де безуспішно б’ється з об’єднанням тамтешній сільський голова. Ситуацію до 27 вересня ще можуть врятувати сусідня Рихтівська чи Слобідко-Рихтівська сільські ради, що межують як з Довжоцькою, так і Заліськопершою сільською радою, котра раніше дала згоду на об’єднання. У Довжоцької сільської ради взагалі ситуація патова – їй можна було би й не об’єднуватися ні з ким, адже має і необхідну кількість населення, і самодостатня, але, напевне, багатьом утворення окремої територіальної одиниці, як Довжоцька об’єднана громада, муляє око.

Може, хтось думав, що будуть йти в кожен двір і питати, хочете ви об’єднання чи ні? Аякже, прийшли і спитали, тримайте кишені ширше – так кажуть у народі. Сьогодні питали, а завтра вже нову карту намалювали. І як хочете, так з цим і живіть – або рухайтеся і щось змінюйте, або чекайте, що прийдуть і скажуть: «Потяг приїхав, виходьте!».

Теги: сесія міськради, ЦВК, ОТГ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.