Перейти на мобільну версію сайту


13.04.2018

ПЕНСІЙНІ НОВАЦІЇ

пенсіяУ 2018 році відбулися певні зміни щодо перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам та пенсіонерам силових структур. Про них розповіла начальник Кам’янець-Подільського відділу обслуговування громадян міськрайонного управління Пенсійного фонду Оксана Драбик.

– Цього року вперше Законом передбачено, що з 1 квітня кожного року Пенсійний фонд України без додаткового звернення особи проводить перерахунок пенсій за певних умов, а саме: особам, які отримують пенсію за віком, по інвалідності і за вислугою років, – каже Оксана Миколаївна. – Проте за вислугу років лише тим особам, які на момент перерахунку досягли пенсійного віку.

Перерахунок стосується осіб, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжили працювати і від призначення/перерахунку минуло два роки. Тобто через кожні два роки людина має право звернутися за перерахунком. Для того, щоб не було таких звернень, автоматично вибрано людей, які мають стаж, заробітну плату, і проведено перерахунок.
Є дві категорії людей і два види розрахунку. Ті, хто пропрацював 24 місяці, мають право на проведення перерахунку пенсії за стажем і заробітною платою. Дивлячись як доцільніше, оскільки в деяких працюючих пенсіонерів заробітна плата знижувалася і, звичайно, діяла знижуючи на коефіцієнт заробітної плати. Через те фахівці Фонду обирають найбільш оптимальний варіант розрахунку: або це розрахунок за стажем і заробітною платою, або лише за стажем.

Є такі пенсіонери, які після призначення чи перерахунку пенсії не відпрацювали два роки. Наприклад: пенсію призначено в 2016 році, особа пропрацювала 5 місяців, звільнилася і не звернулася до органів Фонду за перерахунком. Ось для цієї категорії необхідно дорахувати цей стаж, навіть якщо особа не має 24 місяців страхового стажу, але пройшло два роки після призначення чи перерахунку пенсії. Тому перерахунок проводиться лише за страховим стажем.

Автоматичний перерахунок спростовує процедуру, оскільки не потрібно звертатися із заявою до органів Фонду. Окрім заяви не подається більше жодних документів, всі дані про страховий стаж і заробітну плату містяться в Реєстрі застрахованих осіб, яким володіє Пенсійний фонд України. Органами Пенсійного фонду виявлено таких осіб, що працювали в 2004-2006 роках і не звернулися за проведенням перерахунку. Тобто мають 30-40 місяців страхового стажу, тому при автоматичному перерахунку враховано весь існуючий стаж. При цьому зауважу, що сума підвищення при перерахунку пенсій у кожного індивідуальна.

21 лютого 2018 р. Кабмін прийняв постанову №103, яка слугувала підставою для проведення перерахунків пенсій військовослужбовцям. Такий перерахунок проводиться сьогодні для військовослужбовців Збройних сил України та інших з 1 січня поточного року. Якщо говорити про колишніх працівників міліції, то такий перерахунок проводиться з 1 січня 2016 р. Відповідно до постанови Кабміну №103, уповноважені органи силових міністерств та відомств надають до органів Пенсійного фонду України довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсій.

Перерахунок індивідуальний і залежить від того, яку посаду займала особа та який розмір окладу був на момент звільнення, яке військове звання та яка вислуга років. Сума підвищення визначається кожній людині окремо за довідкою, яку надав уповноважений орган. Виплата буде здійснюватися для військовослужбовців Збройних сил України та інших в розмірі 50% від підвищеного розміру пенсій. 

Розрахунок проводиться так: визначається розмір пенсії на 1 січня, яку людина отримувала. Далі визначається розмір пенсії за новою довідкою, що надали уповноважені органи, різниця і від цієї різниці – 50% буде виплачуватися понад ту пенсію, яку людина отримувала на 1 січня 2018 року.

Перерахунок співробітникам міліції проводиться з 1 січня 2016 р. Виплата перерахованого розміру пенсії здійснюється з 1 січня поточного року в розмірі 100% від розрахованої суми. А підвищення за період 2016-2017 років буде виплачуватись поступово, починаючи з 2019 року по 2021 рік.


Теги: зміни у виплаті пенсій

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.