Перейти на мобільну версію сайту


11.12.2015

НУЛЬ КОПІЙОК ЗА УГОДУ

Про те, що Уряд ліквідує довідки-рахунки при реєстрації автомобілів і громадяни України зможуть оформляти купівлю-продаж автотранспортних засобів без довідок-рахунків на реєстрацію авто, стало відомо минулого місяця. Наразі Територіальні сервісні центри МВС отримали відповідні алгоритми дій, про які розповів в.о. начальника Центру з обслуговування Кам’янця-Подільського та Кам’янець-Подільського району Юрій Грисько.

- Колишні довідки-рахунки, які влітали автовласникам у чималу копієчку, наразі анульовано, - пояснює Юрій Борисович. - Натомість введено нову категорію документів, що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу. Договори купівлі-продажу, дарування транспортних засобів чи інші, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб, можуть бути укладені та оформлені безпосередньо в Центрах з надання сервісних послуг МВС у присутності адміністратора. Власники тарнспортних засобів не платитимуть за такі угоди жодної копійки.

- Як саме відбуватиметься процедура купівлі-продажу?

- Власник автотранспорту та покупець можуть звернутися до будь-якого Територіального сервісного центру. Вони можуть укласти договір за самостійно визначеною формою, або скористатися зразками, які є в сервісному центрі. Якщо сторони виявили бажання скористатися угодою сервісного центру, то ми їм надаємо три бланки, які вони заповнюють власноручно в присутності адміністратора Центру.

Адміністратор може надавати лише консультативну допомогу. Він є своєрідним посередником між продавцем та покупцем та засвідчує їхні підписи печаткою. Також перед укладенням договору він перевіряє документи, що посвідчують особи сторін, робить ксерокопії, що долучаються до відповідної справи.

Адміністратор зобов’язаний попередити сторони, що, відповідно до чинного законодавства, відповідальність за зміст договору та його виконання покладається на них, а також, що укладення цього договору є їхнім власним волевиявленням та жодної відповідальності в разі виникнення спорів працівник сервісного центру, в присутності якого було укладено договір, не несе.

- Виходить, що адміністратор є своєрідним арбітром між двома сторонами, який просто засвідчує присутність обох в договорі купівлі-продажу?

- Можна і так сказати, та разом з цим, адміністратор за бажанням сторін проводить перевірку транспортного засобу, свідоцтва про його реєстрацію (техпаспорт) тощо за відповідними пошуковими реєстрами, в тому числі - НІАС ДДАІ. Якщо він виявляє інформацію, що може зашкодити укладанню договору (підробка документів, номерів вузлів та агрегатів тощо), то одразу повідомляє про це обидві сторони й відмовляє в реєстрації такої угоди в сервісному центрі. Якщо ж договір успішно укладено, він реєструється в Книзі обліку договорів купівлі-продажу транспортних засобів. Два примірники угоди надається сторонам, а третій разом із копіями документів підшивається до матеріалів справи центру. Така справа зберігається в сервісному центрі три роки.

- Юріє Борисовичу, стало відомо, що власники транспортних засобів можуть економити не лише на договорах купівлі-продажу, а й під час отримання інших послуг, як от реєстрації авто чи отримання свідоцтва.

- Звичайно, деякі послуги дещо подешевшали як порівнювати з початком цього року. Наприклад, вартість реєстрації транспортного засобу становить:
* вітчизняного виробництва з державним номерним знаком - 460,83 грн, без номерного знаку - 353,63 грн;
* іноземного виробництва з державним номерним знаком - 497,95 грн, без номерного знаку - 391,15 грн;
* мототранспорт вітчизняного виробництва з номерним знаком - 391,63 грн, без номерного знаку - 349,63 грн;
* мототранспорт іноземного виробництва з номерним знаком - 429,15 грн, без номерного знаку - 387,15 грн; * причепи вітчизняного виробництва з номерним знаком - 403,03 грн, без номерного знаку - 349,63 грн;
* причепи іноземного виробництва з номерним знаком - 440,55 грн, без номерного знаку - 387,15 грн.
Вартість реєстрації мопеда з талоном та номером обійдеться його власнику в 111,29 грн, з талоном, але без номера - 90,83 грн; перереєстрація мопеда коштуватиме 255,83 грн.
Щоб зняти з обліку вітчизняний автомобіль, потрібно буде заплатити 173,63 грн, іноземний - 211,15 грн.
Змінилися ціни й на видачу бланків посвідчення водія. Наразі бланк коштує 227 грн, видача дубліката - 230,40 грн, обмін посвідчення водія обійдеться у 201 грн.

Вкотре наголошую, що обмін посвідчення водія та видача дубліката посвідчення водія проводиться без складання іспиту! Застерігаємо не передавайте свої документи (паспорт, свідоцтво про закінчення навчального закладу, медичну довідку, свідоцтву про реєстрацію транспортного засобу та інші) в руки стороннім особам, адже для виготовлення посвідчення водія ви повинні бути особисто. А от для реєстрації, перереєстрації транспортного засобу законом передбачено, що ваші інтереси може представляти довірена особа, але винятково за наявності нотаріального доручення.

Сьогодні Територіальні сервісні центри МВС дублюють повноваження колишніх відділів реєстраційно-екзаменаційної роботи, та з часом нам планують передати ще низку різних повноважень, про які ми додатково проінформуємо читачів газети «КлюЧ».

Теги: сервісний центр, Юрій Грисько

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.