Перейти на мобільну версію сайту


13.05.2016

НА ПОЛІ ЗНАНЬ НАШІ В ХВОСТІ

Куди вступати після закінчення школи, який вищий навчальний заклад обрати, аби отримати не лише диплом, а й знання до нього? Скільки коштує навчання в престижних вузах, цього тижня дізнавався «КлюЧ».

У 2016 році видавнича служба «УРАН» на замовлення сайту Освіта.ua здійснила наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus, на підставі якого складено рейтинг українських вищих навчальних закладів.

До уваги бралися кількість публікацій викладацького складу навчального закладу, кількість цитувань у мережі Інтернет (відгуків, згадок, коментарів тощо), на основі цього визначався рейтинг вишу.
Як результат, у десятці літерів опинилися Київський національний університет ім.Шевченка, Харківський національний університет ім.Каразіна, Львівський національний університет ім.Франка, Одеський національний університет ім.Мечникова, Чернівецький національний університет ім.Федьковича, Національний технічний університет України «Київский політехнічний інститут», Донецький національний медичний університет ім.Горького, Дніпропетровський національний університет ім.Гончара, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Національний університет «Львівська політехніка».

У межах нашої області до рейтингу потрапив Хмельницький національний університет, який посів 31 сходинку, та Кам’янець-Подільський національний університет ім.Огієнка, в якого 117 місце в рейтингу. Подільський державний аграрно-технічний університет ми не знайшли в першій сотні рейтингу.

У такому ж рейтингу, проведеному в 2015 році, Хмельницький нацiональний унiверситет    займав 39 сходинку, натомість К-ПНУ - 95 сходинку. І якщо обласний виш за рік підтягнув свої результати, то місцевий пішов не в кращу сторону. Минулоріч у йому рейтингу Подільський державний аграрно-технічний університет знаходився на 185-ій сходинці престижності в топ-200 вишів України та був четвертим за привабливістю для студентів серед восьми вищих навчальних закладів області.

Є З ЧОГО ВИБИРАТИ


Початок прийому заяв і документів в усіх вищих навчальних закладає стартує з 11 липня, то ж ще над чим подумати.
Звичайно, хочеться навчатися в престижному виші, та це за умови успішних результатів із ЗНО. У випадку неможливості навчатися за державним замовленням, доведеться викладати з кишені чималу суму. Кожен навчальний заклад має свою ціну за навчання за певною спеціальністю.

У Київському національному університеті ім.Шевченка працює 13 факультетів, 8 навчальних інститутів, 1 навчально-науковий центр, підготовче відділення, Центр українознавства, геологічний та зоологічний музеї, Музей історії університетуніверситету, Міжфакультетський лінгвістичний музей, Інформаційно-обчислювальний центр, Астрономічна обсерваторія, Видавничо-поліграфічний центр та Наукова бібліотека. В університеті навчається 25000 студентів, а на одне місце за державним замовленням претендує 8 осіб.

Харківський національний університет ім.Каразіна має 20 факультетів та 127 кафедр. У складі університету працюють 4 науково-дослідні інститути (астрономії, біології, соціально-гуманітарних досліджень, хімії), Центральна наукова бібліотека, численні наукові центри, ботанічний сад та музеї.

Вартість навчання тут стартує від 9500 грн і тягнеться до 25000 грн, залежно від освітньо-кваліфікаційного рівня. У ХНУ навчається 16000 студентів, на одне місце за держзамовленням претендує майже 7 абітурієнтів.
Львівський національний університет ім.Франка - третій у рейтингу престижності, він нараховує 9 інститутів, 49 напрямів освітнього ступеня «бакалавр» та більше сотні спеціалізацій освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» та «магістр». Тут навчається 19357 студентів, а на одне фахове місце, яке оплачує держава, претендує 9 осіб. За рік навчання плата складає від 7500 до 23000 грн.

Одеський національний університет ім.Мечникова - четвертий у рейтингу. В ОНУ працюють 28 відомих наукових шкіл, діє 4 науково-дослідних інститути, 11 науково-дослідних центрів, 14 науково-дослідних лабораторій. Наукова бібліотека як і ботанічний сад - одні з найбільших і найстаріших навчальних баз України. Вартість навчання на рік складає від 5700 до 13650 грн. Університет дає знання 14500 студентам.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича — один із найстаріших класичних університетів в Україні, тут функціонує 2 інститути: Інститут біології, хімії та біоресурсів та Інститут фізико-технічних і комп’ютерних наук; 11 факультетів, коледж та кафедра військової підготовки.
Вартість навчання на рік складає від 4400 до 11500 грн. У ЧНУ навчається 16000 студентів, а на одне місце за держзамовленням змагаються 8 претендентів.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», більш відомий як Київський Політех, дає освіту 30000 студентам. Заклад - серед лідерів технічної освіти в країні. В університеті працюють 19 факультетів, 9 навчально-наукових інститутів, декілька науково-дослідних інститутів і наукових центрів. Здійснюється підготовка бакалаврів, спеціалістів та магістрів, кандидатів і докторів наук. Університет має власне видавництво «Політехніка». Річна вартість навчання становить 14730 грн.

Донецький національний медичний університет ім.Горького заснований у червні 1930 р. як Сталінський медичний інститут, відкрито медико-профілактичний факультет. Університетські підрозділи: 7 факультетів (медичний №1, медичний №2, медичний №3, стоматологічний, фармацевтичний, міжнародний медичний, інтернатури та післядипломної освіти), 80 кафедри, 3 університетські клініки, НДІ травматології та ортопедії, НДІ медичних проблем сім’ї, Краснолиманський медичний коледж. Тут навчається майже 6000 майбутніх медиків, вартість навчання на рік складає    від 12900 до 16000 грн. Під час вступу майже 8 абітурієнтів претендує на одне місце державного замовлення.

Восьмим у рейтингу йде Дніпропетровський національний університет ім.Гончара, де функціонує 15 факультетів, 3 освітні центри, аспірантура й докторантура, 3 науково-дослідних інститути, 90 кафедр. До структури університету також входять 5 коледжів (машинобудівний, педагогічний, ракетно-космічного машинобудування, економіки та бізнесу, промисловий), підготовче відділення (у тому числі для іноземців), Регіональний центр безперервної освіти, 2 ліцеї та ін. Тут навчається 15000 студентів, на одне державне місце претендує 10 осіб, плата за навчання становить 6500-12800 грн за рік.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» має 23 факультети, 91 кафедру,
Інститут танкових військ ім. Верховної Ради України, верстатоінструментальний технікум, науково-технічну бібліотеку, міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації кадрів, центр дистанційної освіти, центр новітніх інформаційних технологій, центр стратегічного планування, науково-дослідну частину, три науково-дослідних інститути. Це єдиний вищ, що готує інженерні кадри з таких напрямків, як турбінобудування, котло- та реакторобудування, електроізоляційна, кабельна і конденсаторна техніка, технологія жирів та жирозамінників. Вартість навчання становить від 6900 до 9400 грн на рік. Тут здобувають освіту 22000 студентів, а на 1 місце за держзамовленням є 7 претендентів.

Завершує десятку лідерів Національний університет «Львівська політехніка», де навчається 30 тисяч студентів за 41 напрямами підготовки та 101 спеціальністю. Вартість навчання коливається в межах від 3120 до 8400 грн/рік.
У Кам’янець-Подільському національному університеті ім.Огієнка, який займає 117 місце в рейтингу, навчається 8500 студентів; конкурс на держамовлення складає майже 4 особи на одне місце. К-ПНУ має 11 факультетів, Центр підвищення кваліфікації спеціалістів, навчально-консультаційний центр у м. Шепетівка; тут діє 53 кафедри, 22 науково-дослідні та навчально-наукова лабораторії. Вартість навчання на рік, залежно від освітньо-кваліфікаційного рівня, коливається в межах 9200-11400 грн.

Ще один кам’янецький виш сільськогосподарського спрямування - ПДАТУ - має в своєму складі 5 факультетів, інститут післядипломної освіти, 7 коледжів та технікумів, ботсад, науково-дослідні центри. Тут навчається 8500 студентів, конкурс на держамовлення складає 3 особи на одне місце, а плата за навчання коливається в межах 4000-7000 грн.

Теги: вища освіта, рейтинг вишів, ПДАТУ, К-ПНУ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.