Перейти на мобільну версію сайту


01.04.2016

М’ЯСО СТРИБНЕ НА СВЯТА

У 2016 році тваринництво як галузь втратить свою привабливість. Про це в один голос заявляють експерти сільськогосподарської галузі.

За даними моніторингу, в першій половині березня закупівельні ціни на свинину зросли на 7%. Ціна 1 кг живої ваги м’ясної породи складає 28-29,5 грн; за кілограм сальної породи в живій вазі дають 25-26,5 грн.
До кінцевого споживача кілограм м’яса доходить за ціною 60-75 грн/кг. Та це не межа, адже за прогнозами до кінця місяця, якраз упритул до Великодніх свят, ціна на продукцію зросте приблизно на третину.

- Зараз піст, попит на м’ясо зменшився, тому продавці тримають ціну в межах 65-70 грн за кілограм, - коментує свининавиконавчий директор Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля» Світлана Антонецька. - Проте до Великодня можна очікувати зростання до 100 грн/кг за шашличне м'ясо - ошийок, антрекот або биток. Цього року Великдень співпаде з травневими святами, тож бажання людей відпочити на природі зі шматком шашлика також вплине на ціну м’яса.

Девальвація гривні та зміни в оподаткуванні в сільському господарстві не найкращим чином вплинуть на ціну для споживача. Зрештою, на значне скорочення поголів’я свиней по Україні вплинуло і здорожчання кормів, засобів сільськогосподарського виробництва та електроносіїв.

Сьогодні в Кам’янець-Подільському районі про розвиток свинарства зайве говорити. За даними відділу агропромислового розвитку РДА, цьогоріч свиней вирощують у трьох господарствах району - ПП «Деметра», ТОВ «Фірма «Династія» та філії «Мрія» ТОВ СП «Нібулон». Якщо минулого року за станом на 1 березня в районі нараховувалося 956 голів свиней, то цьогоріч ця кількість становить 557 голів.

- Скорочення чисельності відбулося на 58,3%, - констатує начальник відділу агропромислового розвитку РДА Надія Сузанська. - Поголів’я свиней намагаються вирощувати в тих господарствах, де вдається комбінувати галузь рослинництва і тваринництва.

Теги: м’ясо, ціна

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.