Перейти на мобільну версію сайту


08.06.2018

МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ ВЖЕ З НАСТУПНОГО СЕЗОНУ

монетизаціяУряд крок за кроком наближається до монетизації субсидій – виплати допомоги на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі. Другий рік поспіль реалізується урядовий проект з монетизації частини зекономлених субсидій, коли заощаджених взимку 100 кубів газу та 150 кВт електроенергії виплачуються людям живими грошима.

З 1 січня 2018 р. запрацювала монетизація пільг і субсидій на рівні надавачів комунальних послуг. Це було необхідною передумовою для реалізації повномасштабної монетизації для людей, у відповідності до ст.11 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Зважаючи, що останніми роками субсидія надавалася автоматично без оновлення документів заявниками, необхідно провести повномасштабну перевірку отримувачів допомоги на відповідність критеріям її одержання. Це покликаний зробити Реєстр субсидіантів та нова програма житлових субсидій. По коментар, як монетизація буде здійснюватися надалі, ми звернулися до заступника начальника відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах сім’ї департаменту соцзахисту населення Анни Медведик.

– Минулого року під монетизацію підпало 4 тисячі кам'янецьких сімей, які, відповідно до власної економії, отримали від 26 копійок до 695 грн компенсації. Директор департаменту соцзахисту населення особисто побувала в цих сім'ях і вручила їм запрошення відвідати наш відділ. 

– Анно Володимирівно, як проходитиме монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення цього року?

– Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості (за станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб.м природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення ПАТ «Укрпошта» на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточного року підприємствами-виробниками/виконавцями послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді на адресу департаменту соцзахисту населення та в яких зазначається сума невикористаної субсидії. 

Том громадяни мають звернутись до департаменту соцзахисту населення за адресою: вул.Шевченка, 26, до 1 вересня поточного року та подати заяву, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір банківської установи, через яку проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок у банку повинен бути уже відкритим.

– Нагадайте, будь ласка, інформацію щодо зміни соціальних норм для опалення. 

– Громадянам, які відповідно до законодавства мають субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, встановлено соціальну норму житла: для оплати користування житлом/утримання житла, централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) незалежно від джерела та виду енергії – 13,65 кв.м загальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв.м на домогосподарство. Встановлено соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії. Для індивідуального опалення (теплопостачання): у разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, – 0,0431 Гкал на 1 кв.м опалюваної площі на місяць в опалювальний період; у разі використання природного газу для індивідуального опалення – 4,5 куб.м природного газу на 1 кв.м опалюваної площі на місяць в опалювальний період; у разі використання електричної енергії – 30 кВт•г на 1 кв.м опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Для користування послугами з централізованого постачання холодної води – 2,4 куб.м на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 4 куб.м на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води. Для користування послугами з централізованого постачання гарячої води – 1,6 куб.м на одну особу на місяць. Для користування послугами з централізованого водовідведення – 4 куб.м на одну особу на місяць. Для користування послугами з газопостачання: на газову плиту (приготування їжі) – 3,3 куб.м на особу; на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 куб.м на особу; на газову плиту і водонагрівач – 10,5 куб.м на особу. Для користування послугами з електропостачання: у житлових приміщеннях (будинках) – 70 кВт\г на місяць на сім’ю з однієї особи і додатково 30 кВт\г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства); обладнаних стаціонарними електроплитами за наявності централізованого постачання гарячої води – 110 кВт\г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт\г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства); обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води – 130 кВт\г на місяць на сім’ю і додатково 30 кВт\г на місяць; необладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів – 100 кВт\г на місяць і додатково 30 кВт\г на місяць. Користування послугами з вивезення побутових відходів – 0,4167 куб.м на одну особу на місяць. Одержати детальну консультацію можна за адресою: вул.Шевченка, 26, або телефонами: 2-10-25, 2-54-93.


Теги: монетизація субсидій

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.